To będzie finał na najwyższym europejskim i światowym poziomie! W XXVIII Międzynarodowym Turnieju Bokserskim im. Feliksa Stamma w kategorii do 51 kg kobiet walczyć będą aktualne mistrzynie Europy, brązowe medalistki ostatnich mistrzostw świata - nasza Karolina Michalczuk skrzyżuje rękawice z Tatianą Kob z Ukrainy.

Obie pięściarki to najlepsze zawodniczki VII Mistrzostw Europy Kobiet, rozegranych przed dwoma laty w Mikołajewie. Ukrainka wygrała rywalizację w kategorii do 51 kg, zwyciężając między innymi półfinał z czwartkową rywalką Michalczuk, Francuzką Virginie Nave 4:0

W finale pokonała Szwedkę Shiprę Nilsson. Z kolei podopieczna trenera Władysława Maciejewskiego wygrała pojedynek o złoto z Ukrainką Ivanną Krupenia 8:3. Z ostatnich mistrzostw świata z Bridgetown na Barbados, zarówno Kob, jak i Michalczuk wróciły z brązowymi medalami, przegrywając półfinały z późniejszymi mistrzyniami. 24-letnia Ukrainka uległa 5:8 Ren Cancan z Chin, zawodniczka Paco 5:14 Elenie Sawliewej z Rosji.