"Tylko" srebro Karoliny Michalczuk

Karolina Michalczuk nie zdobyła po raz czwarty w karierze złotego medalu Mistrzostw Unii Europejskiej. Podczas zawodów rozgrywanych w Katowicach najbardziej utytułowana pięściarka w historii polskiego kobiecego boksu, była mistrzyni świata (aktualna brązowa medalistka w kat. 54 kg) i dwukrotna mistrzyni Europy, w finale kategorii do 51 kg przegrała z Nicolą Adams z Anglii 13:17.

Podopieczna trenera Władysława Maciejewskiego wygrała tylko jedną z czterech rund, pierwszą 3:2. W drugiej sędziowie typowali 6:4 dla rywalki, aktualnej wicemistrzyni świata, w trzeciej remis 4:4. W czwartym, decydującym o losach pojedynku starciu ponownie zdaniem arbitrów lepsza była zawodniczka z Wysp Brytyjskich (5:2).

- Może za bardzo chciałam - wyznała tuż po walce zawodniczka Klubu Sportowego Paco, która z Nicolą Adams wygrywała już przed trzema laty w finale Mistrzostw Świata w chińskim Ningbo (wówczas obie zawodniczki walczyły w kategorii do 54 kg).
Michalczuk podczas turnieju w Katowicach bez problemów poradziła sobie z przeciwniczkami w ćwierćfinale i pólfinale. Najpierw pokonała Finkę Hanne Mäkinen, brązową medalistkę Mistrzostw Świata z Barbados 20:10, następnie wicemistrzynię Unii Europejskiej Katalin Ancisin z Węgier aż 27:8.
W VI Mistrzostwach Unii Europejskiej w Katowicach Polki wystąpiły we wszystkich, dziesięciu finałach! Wygrały cztery z nich. Po złoto sięgnęły w kategorii do 57 kilogramów Sandra Kruk, w kat. 69 kg Katarzyna Furmaniak, w kat. 75 kg. Lidia Fdura i w kat. powyżej 81 kg Anna Słowik.