Karolina Michalczuk (Paco Lublin) walcząca w kategorii 54 kg jako jedyna z naszych zawodniczek startowała w pierwszym dniu mistrzostw świata kobiet w boksie.

Lublinianka, która w tym roku wywalczyła srebrny krążek w mistrzostwach Europy, nie zawiodła. W indyjskiej Delhi wygrała 24:9 z zawodniczką gospodarzy Preeti Beniwal.

Następną przeciwniczką Karoliny będzie Koreanka Ri Kwang Suk. W składzie drużyny narodowej, prowadzonej przez trenera Leszka Piotrowskiego, znalazły się ponad to Ewelina Pękalska (48 kg), Jagoda Karge (52 kg), Anna Kasprzak (57 kg), Kinga Siwa (63 kg) i Beata Małek (80 kg). Wszystkie Polki są medalistkami tegorocznych mistrzostwa Europy, rozegranych w Warszawie. Na ubiegłorocznych mistrzostwach świata w rosyjskim Podolsku brązowy medał wywalczyła Małek. To był pierwszy krążek dla Polski w historii tych zawodów. Terza czekamy na kolejne.

ARTYKUŁ POCHODZI Z TYGODNIKA : Lubelski Sport Express 20-26 listopada 2006 .

Odwiedza nas 621 gości oraz 0 użytkowników.