Za miesiąc w Rotterdamie (16-23 października) odbędą się Mistrzostwa Europy Kobiet w boksie. Nasza kadra, na czele z Karoliną Michalczuk z Klubu Sportowego Paco do zawodów w Holandii przygotowuje się od pięciu dni w Karkonoszach.

A co robią rywalki? Kilka kandydatek do miejsca na podium w ME w ubiegły weekend brało udział w III Międzynarodowym Pucharze Miasta Mikołajew na Ukrainie, w którym odbywał się poprzedni europejski championat.

W najbardziej nas interesującej kategorii 51 kg, w której wystąpi Karolina Michalczuk wygrała Rosjanka Olesia Gladkowa. W finale pokonała 17:8 Ukrainkę Tatianę Kob, aktulaną jeszcze mistrzynię Europy.

W drodze do finału Gladkowa zwyciężyła między innymi Kanadyjkę Jackie Lapchapelle 17:11, a Kob dobrą znajomą Karoliny Michalczuk, Francuzkę Virginie Nave 16:9.

W kategorii 54 kg, w której przed dwoma laty najlepsza okazała się podopieczna trenera Władysława Maciejewskiego wygrała Rosjanka Elena Sawelewa. Mistrzyni świata w ćwierćinale zwyciężyła Ivannę Krupienną (remis 13:13 ze wskazaniem), z którą w Mikołajewie w 2009 roku Michalczuk wygrała finał. W walce o 1. miejsce Sawelewa rozgromiła Greczynkę Athine Malefaki 18:1.

Odwiedza nas 511 gości oraz 0 użytkowników.