Drugi miesiąc 2011 roku był niezwykle udany dla naszej sekcji pięściarskiej. Karolina Michalczuk, najlepsza polska bokserka wywalczyła kolejny, już dziesiąty tytuł mistrzyni kraju seniorek, z kolei jej klubowi koledzy nie mieli sobie równych w mistrzostwach okręgu rozegranych w Krasnysmstawie, gdzie wywalczyli pięć tytułów mistrzowskich oraz trzy wicemistrzowskie.

Podczas mistrzostw Polskie seniorek w Grudziądzu Karolina Michalczuk, walcząca w olimpijskiej kategorii 51 kg pokonała w półfinale przez RSC w 2. rundzie Kamilę Witwicką ze Skorpiona Szczecin. W finale rozprawiła się z koleżanką z reprezentacji Polski Eweliną Pękalską z PKB Poznań, wygrywając jednogłośnie (3:0). - Byłam dobrze przygotowana do zawodów i kontrolowałam wszystkie walki - podsumowała start dla Nowego Tygodnia Karolina Michalczuk.

W mistrzostwach okręgu w boksie, rozegranych w Krasnymstawie podopiecznym trenera Władysława Maciejewskiego kroku próbowali dotrzymać zawodnicy lubelskiego Olimpu, którzy trzy razy okazali się najlepsi, a raz zajmowali drugie miejsca.

Warto odnotować, że najlepszym seniorem mistrzostw został Mateusz Gątnicki z Paco, a zawodnikiem turnieju wybrano Adriana Kowala z Olimpu, który po zaciętym pojedynku pokonał 2:1 w finale kategorii 46 kg Karola Judina z Paco.

- To były udane zawody nie tylko pod względem sportowym, ale także organizacyjnym. Licznie zgromadzona publiczność, w hali MOSiR w Krasnymstawie pokazała, że zna się na boksie - ocenił mistrzostwa okręgu w boksie Władysław Maciejewski, trener Klubu Sportowego Paco Lublin

Wyniki finałów mistrzostw okręgu lubelskiego 2011

Seniorzy

64 kg: Krystian Szewczyk (PACO Lublin) – Piotr Zając (Hetman Zamość) RSC II r

81 kg: Mateusz Gątnicki (PACO Lublin) – Łukasz Gozdek (MKS II LO Chełm) poddanie przez sekundanta I r

91 kg : Rafał Aleksandrowicz (Olimp) – Arkadiusz Stankiewicz (MKS II LO Chełm) RSC III r.

+91 kg: Krzysztof Kosela (PACO Lublin) – Bartłomiej Krasuski (Olimp Lublin) 3:0.

Juniorzy starsi

52 kg: Krystian Kolompar (Avia) – Norbert Wiśniewski (Rocky Krasnystaw) 2:1.

60 kg: Jakub Sobiesiak (PACO Lublin) – Przemysław Siembida (Gwarek Łęczna) 3:0

64 kg: Tomasz Kąkol (PACO Lublin) – Grzegorz Kowalczuk (Gwarek Łęczna) 3:0

69 kg: Karol Pawlina (Olimp Lublin) – Wojciech Dworak (PACO Lublin) 2:1

75 kg: Karol Kościarz (Gwarek) – Patryk Syroid (MKS II LO Chełm) 2:1

91 kg: Daniel Soczyński (MKS II LO Chełm) – Michał Bajkowski (Chełm) poddanie przez sekundanta I r