Za nami pierwszy tegoroczny międzynarodowy turniej bokserski kobiet. W serbskim Somborze poza Holenderkami zabrakło jednak najlepszych pięściarek na Starym Kontynencie, w tym głównych faworytek do medali mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich w kategorii 51 kg: Nicoli Adams z Anglii, Sarah Ourahmoune z Francji i naszej Karoliny Michalczuk; w kategorii 60 kg: Katie Taylor z Irlandii, Rosjanki Sofii Oczigawy i Karoliny Graczyk oraz w 75 kg Nadeżdy Torlopowej. Pod nieobecność najlepszych, medalistek ostatnich Mistrzostw Europy kategorię do 51 kg wygray Włoszka Valeria Calabrese i Węgierka Katalin Ancisin, a w kategorię 60 kg Nina Jelic z Serbii i Hasna Lachgar z Maroka. Jedynie finał kategorii 75 kg stał na najwyższym europejskim poziomie, za sprawą Holenderek Nouchki Fontijn, wicemistrzyni Europy 2011 i Marichelle de Jong, złotej medalistki ME w kat. 69 kg. Walkę 10:5 wygrała 24-letnia Fontijn.

W zawodach startowały też Polki (juniorki i zawodniczki z kadry młodzieżowej). Najlepiej z naszych spisała się Andżelika Grońska. Zawodniczka Niwki Sosnowiec dotarła do półfinału kategorii 51 kg, gdzie przegrała 0:9 z Valerią Calabrese. W ćwiercfinałach z turniejem pożegnały się Kamila Witwicka i Agnieszka Chuda ze Skorpiona Szczecin. Pierwsza w kategorii 51 kg uległa 0:12 Katalin Ancsin, druga w kat. 60 kg przegrała z Alexis Pritchard z Nowej Zelandii 4:8.
W turnieju juniorek w półfinałach swoje walki z Rosjankami przegrały z kolei Mirela Balcerzak - w kat. 54 kg z Adeliną Zarubiną  RSC 2  i Sadra Wieliczko - w kat. 70 kg z Anną Bobjerewą 0:15.

Wynki finałów 1.Nations Women's Cup (Sombor, Serbia)
48 kg: Mateja Rajteric (Słowenia) - Anita Bode (Węgy) 6:2
51 kg: Valeria Calabrese (Włochy) - Yasmina Musa (Hiszpania) 7:0
51 kg: Katalin Ancsin (Węgry) - Marta Branas (Hiszpania) 2:0
54 kg: Zahra Zahraoui (Maroko) - Terry Gordini (Włochy) 6:4
57 kg: Awatif Bahouane (Maroko) - Joyce van Ee (Belgia) KO 2
60 kg: Nina Jelic (Serbia) - Jessica Belder (Holandia) 6:1
60 kg: Hasna Lachgar (Maroko) - Martina Schmoranzova (Czechy) 9:2
64 kg: Maja Stojanovic (Serbia) - Svetlana Suszerowa (Rosja) 12:2