Za dwa dni w Grudziądzu rozpoczną się 12. Mistrzostwa Polski Kobiet w Boksie. Dzisiaj na naszej stronie internetowej przypominamy, jak wyglądała rywalizacja w finałach przed rokiem, w zawodach w których po raz dziesiąty (!) w karierze na najwyższym stopniu podium stanęła nasza Karolina Michalczuk i została po raz kolejny uznana najlepszą zawodniczką mistrzostw.
Zawodniczka Paco w drodze po kolejne złoto stoczyła zaledwie dwa pojedynki - w półfinale przez RSC w 2. rundzie pokonała Kamilę Witwicką ze Skorpiona Szczecin, a w finale rozprawiła się z Eweliną Pękalską z PKB Poznań wygrywając jednogłośnie (3:0).
- To już chyba do końca moich startów w mistrzostwach Polski tak będzie, że rywalki uciekać będą do innych kategorii. Cóż, tym razem udało mi się stoczyć półtorej walki. Obie od początku do końca kontrolowałam - mówiła po zawodach dla Nowego Tygodnia w Lublinie Karolina Michalczuk, która po raz pierwszy wywalczyła tytuł w kategorii 51 kg, wcześniej stawała na najwyższym stopniu podium w kat. 54 kg i 57 kg.
Wyniki finałów 11. Mistrzostw Polski Kobiet w Boksie rozegranych w Grudziądzu od 24 do 27 lutego 2011:

48 kg: Patrycja Bednarek (PKB Polkowice) - Ewa Bulanda (JasPol Krynica Zdrój) 5:0
51 kg: Karolina Michalczuk (Paco Lublin) - Ewelina Pękalska (PKB Poznań) 5:0
54 kg: Aleksandra Paczka (BKS Gorzów Wlkp.) - Sandra Drabik (Boxing Kielce) 3:2
57 kg: Sandra Kruk (Kontra Elbląg) - Joanna Jędrzejczyk (PIRS Olsztyn) 4:1
60 kg: Karolina Graczyk (Wielkopolski OZB) - Kinga Siwa (Pomorzanin Toruń) 4:1
64 kg: Oliwia Łuczak (Wda Świecie) - Justyna Sroczyńska (Energetyka Lubin) 5:0
69 kg: Katarzyna Furmaniak (Mazowiecki OZB) - Natalia Hollińska (Skorpion Szczecin) 3:2
75 kg: Lidia Fidura (Walka Zabrze) - Katarzyna Cichosz (Cristal Białystok) 5:0
81 kg: Karolina Koszela (Stella Gniezno) - Wioletta Gmurczyk (Legia Warszawa) 5:0
+81 kg: Anna Słowik (Legia Warszawa) - Karolina Bagnowska (Cristal Białystok) 5:0