Tylko cztery zawodniczki zgłosiły się do kategorii do 51 kg 12. Mistrzostw Polski Seniorek w Boksie, które w środę rozpoczną się w Grudziądzu. Oprócz naszej Karoliny Michalczuk w wadze olimpijskiej chęć rywalizacji wyraziły jedynie Kinga Staniszewska z Boksu Poznań, ubiegłoroczna brązowa medalistka III Pucharu Polski Juniorek, Żaneta Cieśla z Kontry Elbląg oraz Sandra Drabik z Boxingu Kielce, która także widnieje na liście zawodniczek zgłoszonych do kat. 54 kg.
- Na dziś walczymy w 51 kg i rywalizujemy o miejsce w reprezentacji w tej kategorii na mistrzostwa świata z Karoliną Michalczuk - zapewnia nas jednak we wtorek Marek Soboń, trener Sandry Drabik, aktualnej wicemistrzyni Europy w kategorii 54 kg.
Co ciekawe, Michalczuk z Drabik (obie na zdjęciu) walczyła już w finałach mistrzostw Polski. W 2009 rok w kat. 54 kg zdecydowanie, bo aż różnicą 16 punktów - 25:9 wygrała.

Warto odnotować, że w kat. 51 kg w półfinale podczas zawodów w Grudziądzu może dojść do rewanżu za ubiegłoroczny ćwierćfinał kat. 54 kg, jeśli spotkają się Drabik z Cieślą. Przed rokiem lepsza była kielczanka zwyciężając 5:0. W 1/2 finału Drabik pokonała jednogłośnie Jagodę Karge z Wdy Świecie, a w finale niespodziewanie przegrała 2:3 z Aleksandrą Paczką z BKS Gorzów Wlkp.

Odwiedza nas 593 gości oraz 0 użytkowników.