Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów Aktualnosci/karola.jpg oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.
{gallery width=238 height=155 alignment=left}Aktualnosci/karola.jpg{/gallery} Boks na najwyższym poziomie, to dyscyplina, w której o wyniku decyduję niuanse. Bardzo często zdarza się, że tym niuansem są sędziowie. W chińskim Qinhuangdao Karolina Michalczuk przegrała w półfinale z reprezentantką gospodarzy, Cancan Ren. W opinii wielu kibiców Polka była znacznie lepsza w tym pojedynku. Dla mnie Karolina jest mistrzynią świata. Chinka w końcówce walki słaniała się na nogach. Nie potrafię zrozumieć tego werdyktu – powiedział Andrzej Stachura, prezes Paco.
– W każdym innym miejscu, Michalczuk wygrałaby z Cen. Jestem zadowolony z jej piątkowego występu – powiedział Władysław Maciejewski, trener lublinianki.
Głównym celem Michalczuk przed wyjazdem do Chin było wywalczenie przepustki na Igrzyska Olimpijskie w Londynie. Do stolicy Wielkiej Brytanii kwalifikowało się osiem najlepszych zawodniczek z mistrzostw świata. Pięściarka Paco wykonała zadanie już po zwycięstwie 23:7 z Irlandką Ceire Rose Smith.
– Teraz mamy ponad dwa miesiące ciężkiej pracy. Musimy poprawić szybkość w ataku. Nie popadajmy w euforię, bo teraz najważniejszy jest dla nas spokój. Jestem przekonany, że Michalczuk zdobędzie medal olimpijski – dodał Maciejewski.
Ewentualny sukces naszej pięściarki w Londynie byłby również ogromnym wydarzeniem dla Paco. – Już teraz coraz więcej dziewczyn trenuje w naszym klubie. W Lublinie mamy prawdziwy skarb i należy go pielęgnować. Sukces wmistrzostwach świata sprawił, że Michalczuk będzie najprawdopodobniej rozstawiona w Londynie, więc z najgroźniejszymi rywalkami spotka się dopiero w półfinale – dodał Stachura.
Wyniki – półfinały: Cancan Ren (Chiny) – Karolina Michalczuk (Polska) 27:18 * Nicola Adams (Anglia) – Elena Savelyeva (Rosja) 11:6. Finał: Adams – Ren 10:14.
ONI MAJĄ KWALIFIKACJE DO IGRZYSK OLIMPIJSKICH W LONDYNIE
Maroua Rahali (Tunezja), Marlen Esparza (USA), Karlha Francesca Magliocco (Wenezuela), Cancan Ren (Chiny), Chungneijan Mery kom Hmangte (Indie), Nicola Adams (Wielka Brytania), Karolina Michalczuk (Polska) Elena Savelyeva (Rosja), Siona Fernandes (Nowa Zelandia).
Źródło: dziennikwschodni.pl
Komentarze
Kanał RSS z komentarzami do tego postu.