27 czerwca 2009 roku kolejny wielki sukces na swoim koncie zanotowała nasza najlepsza zawodniczka  Karolina Michalczuk. Podopieczna trenera Władysława Maciejewskiego w bułgarskiej miejscowości Parazdjik po raz trzeci w swojej karierze wywalczyła zloty medal Mistrzostw Unii Europejskiej!
Zawodniczka Paco, startująca w kategorii do 54 kg dosłownie znokautowała w turnieju swoje przeciwniczki. W pierwszej walce pokonała najgroźniejszą z rywalek do tytułu Francuzkę Lornę Weaver 11:2. W półfinale przez RSC już w 1. rundzie wygrała z Węgierką Nemei Csillą, a w finale nie dała żadnych szans Hiszpance Irene Gordo, zwyciężając zdecydowanie bo aż 14:0.

- Jestem zadowolona z występu. Zresztą trener kadry Leszek Piotrowski na każdym kroku w Bułgarii podkreślał także, że moje walki były naprawdę bardzo dobre - mówiła paco.pl tuż po powrocie z mistrzostw zadowolona Karolina Michalczuk.
W mistrzostwach Unii Europejskiej 2009  reprezentacja Polski zdobyła cztery medale, dwa złote i dwa srebrne. Oprócz Michalczuk na najwyższym stopniu podium stanęła w kat. + 81 kg Sylwia Kusiak z Koszalina.