Kolejny wielki sukces na swoim koncie zanotowała zawodniczka naszego klubu Karolina Michalczuk. Tym razem, w miniony weekend mistrzyni świata w boksie, sięgnęła w bułgarskiej miejscowości Parazdjik po trzeci w swojej karierze zloty medal Mistrzostw Unii Europejskiej!

Podopieczna trenera Władysława Maciejewskiego dosłownie znokautowała w turnieju swoje przeciwniczki. W pierwszej walce pokonała najgroźniejszą z rywalek do tytułu Francuzkę Lornę Weaver 11:2.

W półfinale przez RSC już w 1. rundzie wygrała z Węgierką Nemei Csillą, a w finale nie dała żadnych szans zwyciężając zdecydowanie aż 14:0 Hiszpankę Irene Gordo.

- Jestem zadowolona z występu. Zresztą trener kadry Leszek Piotrowski na każdym kroku w Bułgarii podkreślał także, że moje walki były naprawdę bardzo dobre - mówi Karolina Michalczuk.

Sukcesu nasza zawodniczka nie będzie świętować długo. Już 11 lipca wyjeżdża na uczelniany obóz, do Pisza – To w ramach zajęć wraz z innymi studentami bialskiej AWF – mówi Michalczuk. Tuż po powrocie z Mazur zawodniczkę KS Paco czekają, kolejne ostre przygotowania z kadrą do wrześniowych mistrzostw Europy, które odbędą się na Ukrainie.

- W planach mam udział w trzech zgrupowaniach. Nie ukrywam, że chcę przygotować się jak najlepiej, by w mistrzostwach Starego Kontynentu odzyskać utracony przed dwoma laty w Warszawie tytuł mistrzowski - dodaje Michalczuk.

W mistrzostwach Unii Europejskiej reprezentacja Polski zdobyła aż 4 medale, dwa złote i dwa srebrne. Oprócz Michalczuk na najwyższym stopniu podium stanęła w kat. + 81 kg Sylwia Kusiak z Koszalina.

BAS

Złote medalistki Karolina Michalczuk i Sylwia Kusiak z trenerem kadry Leszkiem Piotrowskim.