Nasza znakomita pięściarka Karolina Michalczuk, podopieczna trenera Władysława Maciejewskiego po raz trzynasty wywalczyła złoto tym razem w kategorii 60kg! Do udziału w XIV Mistrzostwach Polski Seniorek w Boksie zgłosiło się aż 77 zawodniczek.

Zawodniczka Klubu Sportowego Paco po raz pierwszy wystąpiła w kategorii 60kg. W finale spotkała się ze swoją koleżanką i wieloletnią liderką tej kategorii Karoliną Graczyk. Pierwsze rundy były dosyć spokojne i nie za wiele się działo, ale w kolejnym starciu obie zawodniczki rozpoczęły gorący bój o złoto. Ten pojedynek wygrała stosunkiem głosów 4-1 nasza Karolina Michalczuk!

Warto dodać, że podczas 14-letniej historii Mistrzostw Polski, Karola wywalczyła 13 złotych i jeden srebrny medal, kiedy w 2000 roku w Tarnowie przegrała przez kontuzję i sędzia ringowy musiał przerwać walkę. Poza tym nasza znakomita pięściarka walczyła i wygrywała już do tej pory w kat. 51, 54, 57kg, a teraz już nawet w 60kg!