Karolina Michalczuk i Marlena Mańkowska na podium mistrzostw Polski seniorek.

Dwa medale w rozgrywanych w Grudziądzu XIV Mistrzostwach Polski Seniorek w Boksie zdobyły reprezentantki klubów z Lublina. Po raz trzynasty na najwyższym podium stanęła Karolina Michalczuk z Klubu Sportowego Paco! Swój pierwszy "dorosły" krążek wywalczyła w mieście nad Wisłą także Marlena Mańkowska z KS Boks, była mistrzyni Polski juniorek.

Michalczuk, walcząca po raz pierwszy w mistrzostwach w kategorii do 60 kg, podobnie jak przed rokiem w Lublinie, pierwszą walkę wygrała walkowerem. Tym razem najbardziej utytułowanej polskiej pięściarki przestraszyła się Agnieszka Ciechocka z Sako Gdańsk. W półfinale podopieczna trenera Władysława Maciejewskiego bez problemów pokonała przez TKO w 2. rundzie Kingę Szlachcic z Boksing Zielona Góra, a w finale po zaciętym starciu uporała się z Karoliną Graczyk z Copacabana Konin. Sędziowie orzekli 4:1 dla zawodniczki Paco.

Mańkowska mistrzostwa rozpoczęła od przekonującej wygranej w 1/4 finału kategorii 69 kg z Pauliną Borysewicz z Hetmana Białystok. Później w półfinale zawodniczka KS Boks zmierzyła się z Natalią Holińską z BKS Skorpion Szczecin, obrończynią mistrzowskiego tytułu.

W zawodach startowała jeszcze jedna zawodniczka KS Boks, Ewelina Żurawska. W ćwierćfinale kat. 54 kg lublinianka przegrała jednogłośnie z Aleksandrą Paczką z BKS Skorpion Szczecin.

Źródło: Nowy Tydzień w Lublinie, 24 - 30 marca 2014 r.

Autor: Krzysztof Basiński