Do 31. Międzynarodowego Turniej im. Feliksa Stamma zgłosiły się dwie mistrzynie olimpijskie z Londynu: Angielka Nicola Adams (kat. 51 kg) oraz Irlandka Katie Taylor (60 kg). Niestety, do Warszawy przyjechała tylko Adams, bardzo dobrze znana naszej Karolinie Michalczuk (zawodniczka Paco wygrała z nią m.in. w 2008 roku finał mistrzostw świata w chińskim Ningbo w kat. 54 kg i... przegrała finał Mistrzostw Unii Europejskiej w kat. 51 kg, rozgrywanych w 2011 roku w Katowicach).
Mistrzyni z Londynu nie zawiodła i w pierwszej walce pewnie pokonała Zhainę Szekerbekwą z Kazachstanu i jutro zaboksuje w 1/4 finału z Francuzką Moną Mestiaen, która dzisiaj wygrała z Żanetą Cieślą.
Wielką nieobecną w zawodach oprócz Taylor, jest także druga z finalistek ostatnich igrzysk w Londynie w kat. 60 kg i mistrzostw świata Rosjanka Sofia Oczigawa. Podobnie jak Irlandka, choć zgłosiła się do zawodów nie dotarła do Warszawy.