Logowanie

Kurs Trenera

Paco Power

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:874
Wczoraj:1961
W tygodniu:6779
W miesiącu:15007
Ogólnie:4815442

Kto jest online

4
Online

czwartek, 08, grudzień 2022 09:35

Produkty na Allegro

Nasz kanał filmowy

KS PACO

GH Twierdza Zamość

PACO Warszawa

Taniesuple.org

PACOPOWER

Promowane produkty

PACO POWER Multi-Vitamin

PACO POWER Multi-Vitamin

Karta Dużej Rodziny

Lubelska Karta Seniora

LUBIKA

Michał Bieńko, to 17-letni uczeń gimnazjum, który ćwiczy od dwóch latw klubie sportowym Paco przy ul. Zana. Od kiedy pamięta, zawsze miał nadwagę, bo lubił dobrze zjeść. Największy problem z otyłością miał w wieku 12 lat. Postanowił jednak wziąć się w garść i coś z tym zrobić. – Z tego względu, że moją pokusą było jedzenie, przerzuciłem się na zdrowsze pokarmy w postaci mięsa i zrezygnowałem ze słodyczy i była poprawa – mówi Michał.

Inspiracja Arnoldem Schwarzeneggerem, pokusiła go o więcej. Po rozmowach z Rafałem Ilnickim, zdecydował, że chce bardziej zagłębić się w kulturystykę i wystartować w zawodach. Do występu Bieńki zostało cztery tygodnie. Swój debiut zaliczy w Zabrzu, 22 i 23 października, podczas Mistrzostw Polski Juniorów i Weteranów w Kulturystyce i Fitness. – Chciałem, żeby to właśnie Rafał mnie przygotowywał. Widać, że zna się na tym. Poza tym został polecony przez inne osoby z klubu. Zacząłem od redukcji w czerwcu, czyli już prawie pięć miesięcy. Nigdy wcześniej jej nie robiłem, bo tak naprawdę była tylko masa. – śmieje się 17-latek.

Nigdy wcześniej nie trzymał też rygorystycznej diety, co wymaga sporej determinacji i wysiłku. – Rano łykam porcję aminokwasów prostych, następnie idę na godzinny trening aerobowy. Później idę do szkoły, oczywiście z wcześniej przygotowanym posiłkiem. Potem znowu na siłownię, godzinne aeroby w postaci bieżni pod wysokim kątem, porcja suplementów i kolejne posiłki. Muszę pogodzić treningi ze szkołą ale na razie mi się to udaje – opowiada Bieńko - Ciężko też było mi się przestawić na taką dietę. Przyznam, że miałem chwilę słabości. Postanowiłem jednak dokończyć to, co zacząłem do tego stopnia, że piszę do Rafała wiadomości z różnymi pytaniami dotyczącymi jedzenia, bo chcę tego dopilnować – dodaje.

Ćwiczenia pod okiem Rafała na pewno zmieniły system treningów Michała. – Robiłem dużo błędów. Za duże ciężary i szybkość spowodowało u mnie problemy ze stawami. Źle wykonywałem ćwiczenia pod względem techniki. Patrzyłem się na to, żeby podnieść jak największy ciężar. Od momentu, kiedy ćwiczę z Rafałem, czyli od czerwca schudłem już dwadzieścia cztery kilogramy, więc różnica jest widoczna. Z kolei w pasie spadło mi około siedemnaście centymetrów. Jest we mnie masa a nie tłuszcz – cieszy się początkujący kulturysta.

Oprócz ćwiczeń i diety, ważna jest też odpowiednia suplementacja. – Wcześniej piłem dużo białka, ale teraz musiałem je odstawić. Z rana na czczo biorę porcje aminokwasów prostych, następnie aminokwasy rozgałęzione. Do tego glutaminę i węglowodany. Te suplementy stosuję przed treningami aerobowymi – mówi wychowanek Rafała Ilnickiego.

To będą pierwsze zawody dla Michała Bieńki. Życie kulturysty wymaga jednak wielu poświęceń. – Mam siedemnaście lat, więc jestem jeszcze na utrzymaniu rodziców. Chciałbym móc zaliczyć więcej startów, ale moje możliwości finansowe są niestety ograniczone. Musiałbym poszukać sobie pracy, żeby udało mi się pokryć koszty związane z dietą i odżywkami – kończy młody lublinianin.

K.D.

Zaloguj się, by móc komentować

Nasz Sklep on-line 

Partnerzy

Zadanie w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin

 


OFERTA WYNAJMU

Gościmy

Odwiedza nas 390 gości oraz 0 użytkowników.

Dawne Kino

Paco Zana 72

Spot PACO

Spot sklepu PACO

Kluby Sportowe PACO