Logowanie

Kurs Trenera

Paco Power

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:6375
Wczoraj:7610
W tygodniu:20214
W miesiącu:155843
Ogólnie:6089005

Kto jest online

8
Online

środa, 22, maj 2024 22:18

Produkty na Allegro

Nasz kanał filmowy

KS PACO

GH Twierdza Zamość

PACO Warszawa

Taniesuple.org

PACOPOWER

Promowane produkty

PACO POWER Multi-Vitamin

PACO POWER Multi-Vitamin

Karta Dużej Rodziny

Lubelska Karta Seniora

LUBIKA

Takiego wyniku chyba nikt się nie spodziewał – 6 medali dla Polskiej Kadry na XXVIII Mistrzostwach Świata w Armwrestlingu.

Było to miłe zaskoczenie dla wszystkich miłośników tego sportu w naszym kraju. Co prawda w zeszłym roku na Mistrzostwach Świata w Japonii wywalczyliśmy cztery miejsca medalowe, ale za to tegoroczny wynik jest wręcz niesamowity.

Jak zwykle dobrze spisali się polscy juniorzy, którzy ostatecznie, po startach na lewą i prawą rękę zdobyli 5 krążków rangi światowej. A wśród seniorów najlepiej spisał się Sławomir Głowacki z Inowrocławia, który ostatniego dnia mistrzostw, po walkach na prawą rękę dołożył do puli medalowej srebrny krążek – nasze gratulacje!

Całe mistrzostwa były rozgrywane na terenie Trafford Center w angielskim mieście Manchester. Przez cztery dni z rzędu (od 01 do 04 listopada 2006 roku) do startu zgłosiło się w sumie 550 zawodników (juniorów ponad 300, seniorów prawie 400 – juniorzy mają prawo startu również w kategoriach seniorów) z 40 krajów. Rywalizacja jak zawsze była bardzo zacięta, a poziom przygotowania wszystkich zawodników bardzo wysoki. Pierwszego dnia mistrzostw, na rękę lewą walczyli juniorzy (do 18-stego roku życia), mastersi (powyżej 40-stego roku życia), grand mastersi (powyżej 45-go roku życia) oraz osoby niepełnosprawne. Natomiast drugiego dnia mistrzostw, w tych samych kategoriach wiekowych na rękę prawą. Trzeci dzień mistrzostw to pojedynki seniorów na rękę lewą, a ostatniego, czwartego dnia –oglądaliśmy walki seniorów na rękę prawą.

Jak to zwykle bywa przy tego typu mistrzostwach kibiców było co niemiara, a każdy dzień mistrzostw był przez kilka godzin następnego dnia retransmitowany przez armwrestlingową telewizję internetową ArmBets.tv.

Na tegorocznych Mistrzostwach Świata w Anglii Polskę reprezentowała 19-sto osobowa Kadra Zawodników. Każdy z tych sportowców godnie reprezentował nasze barwy narodowe i w rezultacie miejsca medalowe udało wywalczyć się pięciu polskim armwrestlerom:

Sławomir Głowacki (Inowrocław) - 2 miejsce w kategorii +110kg na prawą rękę
Izabela Chudycka (Koszalin) - 3 miejsce w kategorii do 50kg junior lewa ręka
Izabela Chudycka (Koszalin) - 2 miejsce w kategorii do 50kg junior prawa ręka
Milena Snoch (Koszalin) - 3 miejsce w kategorii do 50kg junior prawa ręka
Aleksandra Lewandowska (Gdynia) - 2 miejsce w kategorii do 70kg junior lewa ręka
Dawid Groch (Nisko) - 2 miejsce w kategorii do 60kg junior prawa ręka


W naszej reprezentacji byli również zawodnicy, którym zabrakło niewiele do miejsca na podium:

Chrystian Rieger (Gdynia) - 4 miejsce junior lewa ręka 70kg
Małgorzata Ostrowska (Strzegom) - 4 miejsce junior lewa i prawa ręka 60kg
Walentyna Zaklicka (Gdynia) - 4 miejsce seniorki prawa ręka 55kg

Być może zabrakło im trochę szczęścia by na tegorocznych Mistrzostwach Świata wywalczyć ten jedyny w swoim rodzaju światowy krążek. No cóż. Wywalczyliśmy sporo. Być może w przyszłym roku wywalczymy jeszcze więcej. W naszej kadrze wciąż brakuje nam Mistrza Świata. Ale biorąc pod uwagę, że armwrestling w Polsce pojawił się dopiero sześciu lat temu, to i tak osiągnęliśmy wielki sukces. Z roku na rok zdobywamy coraz więcej miejsc medalowych. Wśród naszych zawodników znajdują się wice Mistrzowie Europy i Świata. Tak więc do tytułu Mistrza jest już bardzo blisko. Tego właśnie życzymy naszym polskim siłaczom na rękę.

Paweł Podlewski FAP

Więcej informacji: www.armpower.net
.

Zaloguj się, by móc komentować

Nasz Sklep on-line 

Partnerzy

Zadanie w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin

 


OFERTA WYNAJMU

Gościmy

Odwiedza nas 397 gości oraz 0 użytkowników.

Dawne Kino

Paco Zana 72

Spot PACO

Spot sklepu PACO

Kluby Sportowe PACO