Logowanie

Kurs Trenera

Paco Power

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:2226
Wczoraj:3633
W tygodniu:5859
W miesiącu:53884
Ogólnie:6301960

Kto jest online

14
Online

wtorek, 16, lipiec 2024 10:50

Produkty na Allegro

Nasz kanał filmowy

KS PACO

GH Twierdza Zamość

PACO Warszawa

Taniesuple.org

PACOPOWER

Promowane produkty

PACO POWER Multi-Vitamin

PACO POWER Multi-Vitamin

Karta Dużej Rodziny

Lubelska Karta Seniora

LUBIKA

Ponad setka zawodniczek i zawod-ników wzięła udział w Lublinie w III Mistrzostwach Polski Połud-niowo-Wschodniej w siłowaniu na ręce. Nie zabrakło emocji i ciekawych pojedynków. Większość tytułów pojechała na południe naszego kraju.

Największe emocje sięgające zenitu towarzyszyły walkom najcięższych siłaczy – w kategorii powyżej 95 kilogramów.

Murowany faworyt, obrońca tytułu Dariusz Czernik z Klubu Sportowego Paco, pięciokrotny mistrz Polski, musiał się sporo namęczyć, aby pokonać Marka Kobieca z Kielc.
– Będzie z niego niezły zawodnik. Trenuje dopiero trzy miesiące i jest już naprawdę dobry. Nasze pojedynki w turnieju mogły się naprawdę podobać – mówił po zwycięskiej walce w finale z cięższym o ponad 20 kilogramów rywalem Dariusz Czernik.

Gospodarze zawodów, Klub Sportowy Paco, okazali się nader gościnni. Wprawdzie w rywalizacji pań bezkonkurencyjna była Beata Kutnik, ale wśród juniorów i seniorów lublinianie zdobyli zaledwie po dwa tytuły mistrzowskie. Godne uwagi jest zwycięstwo w najlżejszej kategorii 45 kg juniorów syna Dariusza Czernika, Szymona, a także znakomita postawa Sebastiana Winiarskiego, który wygrał rywalizację zarówno w juniorach, jak i seniorach i został uznany za najlepszego młodego zawodnika w turnieju (otrzymał nagrodę specjalną od Ośrodka Szkolenia Kierowców Efekt z ul. Narutowicza w Lublinie).
– Chcę być taki jak tata, wygrywać z najlepszymi. To mój pierwszy tytuł – powiedział Kurierowi Szymon Czernik. – Skoro mamy takiego trenera trudno nie wygrywać – dodał Sebastian Winiarski.
Lubelskie mistrzostwa, nad którymi honorowy patronat objął wicemarszałek województwa lubelskiego Mirosław Złomaniec, stały na bardzo wysokim poziomie. – Przyznam szczerze, że nie spodziewałem się, że wystartuje aż tak wielu medalistów mistrzostw Polski. Cieszy mnie, że Lublin jest silnym ośrodkiem armwrestlingu, a także fakt, że na zawody do nas przyjechali zawodnicy z kilkunastu klubów, między innymi z Kielc, Niska, Jaworzna, Cieszyna, Częstochowy, Sosnowca, Tomaszowa Mazowieckiego, Węgrowa – mówił po imprezie Andrzej Stachura, prezes Okręgowego Związku Kulturystyki, Trójboju Siłowego i Fitness, prezes KS Paco Lublin, klubu organizującego zawody.

Medaliści III Mistrzostw Polski Połud-niowo-Wschodniej w siłowaniu na ręce otrzymali puchary, medale, dyplomy, a także nagrody ufundowane przez sponsorów: firmy Paco, Piotr Dąbrowski PW, Technostal, Fool-Service, Auto Myjnia (1 Maja), atw products, Przedsiębiorstwo Taksówkowe Radio Lublin 96-28, Agencję Reklamy Media Light i Nobo Klub.

Patronami medialnymi mistrzostw byli Kurier Lubelski, Radio Złote Przeboje oraz telewizja Tele Top, w której będzie można jutro o godzinie 17.30 obejrzeć relację z imprezy.

Krzysztof Basiński


ZŁOCI MEDALIśCI III MISTRZOSTW POLSKI POŁUDNIOWO-WSCHODNIEJ


Kobiety: Beata Kutnik (Klub Sportowy Paco Lublin)

juniorzy – 45 kg: Szymon Czernik (Paco); 55 kg: Patryk Płuszka (Tytan Jaworzno); 60 kg: Mateusz Wyrwa (Wiking Nisko); 65 kg: Krzysztof Penc (Wiking); 70 kg: Marcin Herdzik (Wiking); 75 kg: Sebastian Winiarski (Paco); +75 kg: Lucjan Fudała (Tytan).

seniorzy – 60 kg: Damian Guzy (Złoty Smok Kielce); 65 kg: Tomasz Szewczyk (POSiR Tomaszów Mazowiecki); 70 kg: Piotr Lachowski (Złoty Smok Kielce); 75 kg: Sebastian Winiarski (Paco); 80 kg: Łukasz Biegun (Olimp Cieszyn); 85 kg: Elim Wojtyra (Węgrów); 90 kg: Dariusz Muszczak (AZS Włomet Częstochowa); 95 kg: Mariusz Grochowski (Tytan); +95 kg: Dariusz Czernik (Paco Lublin).

Artykuł pochodzi z
www.kurier.lublin.pl
.

Zaloguj się, by móc komentować

Nasz Sklep on-line 

Partnerzy

Zadanie w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin

 


OFERTA WYNAJMU

Gościmy

Odwiedza nas 649 gości oraz 0 użytkowników.

Dawne Kino

Paco Zana 72

Spot PACO

Spot sklepu PACO

Kluby Sportowe PACO