Logowanie

Kurs Trenera

Paco Power

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:4991
Wczoraj:3491
W tygodniu:8482
W miesiącu:65379
Ogólnie:6205154

Kto jest online

7
Online

wtorek, 18, czerwiec 2024 23:03

Produkty na Allegro

Nasz kanał filmowy

KS PACO

GH Twierdza Zamość

PACO Warszawa

Taniesuple.org

PACOPOWER

Promowane produkty

PACO POWER Multi-Vitamin

PACO POWER Multi-Vitamin

Karta Dużej Rodziny

Lubelska Karta Seniora

LUBIKA

W ubiegłą niedzielę w miejscowości Stare Miasto koło Konina odbyły się VII Otwarte Mistrzostwa Polski Amatorów w Siłowaniu na Ręce. Udział w ogólnopolskich zawodach mogły wziąć osoby, które wcześniej nie startowały w Mistrzostwach Polski i Pucharze polski i nie zajmują się tą dyscypliną zawodowo. W turnieju wystąpiło 100 zawodników z 26 klubów z całej Polski. Z Lublina w barwach klubu Paco wystąpiło czterech zawodników. Wychowankowie Grzegorza Łasochy (Bartek Bielecki, Olga Michałowska, Damian Sadurski i Jarek Sobczak), pasjonata i trenera tej dyscypliny poradzili sobie całkiem nieźle.

 

- Trzech chłopaków startowało w jednej wadze do 78 kilogramów w rywalizacji na prawą rękę. Natomiast Olga w wadze open junior na prawą rękę i open senior lewej ręki - opisuje nauczyciel lubelskiego gimnazjum.

 

W obsadzonej przez reprezentantów Paco wadze Bartek Bielecki zajął czwarte miejsce. Jarek Sobczak sklasyfikował się na miejsce dziewiąte a Damian Sadurski zajął dalekie, bo czternaste miejsce.

 

- Trzeba przyznać, że pojedynki były zacięte. Jarek jest leworęczny. Nie mógł się za bardzo wykazać, bo była tylko kategoria prawej ręki. Dużo też zależy od losowania. Damian odrazu trafił na mocnych przeciwników, przegrał obydwie walki i niestety nie mógł dalej startować, ale i tak jestem z nich dumny - mówi trener.

 

Olga Michałowska w kategorii open lewej ręki seniorek zajęła drugie miejsce. Nie miała sobie równych w juniorkach prawej ręki. Zdobyła pierwsze miejsce.

 

- Olga nie przygotowywała się długo, bo tylko miesiąc. Ma wyjątkowe predyspozycje do tego sportu.Widać u niej duży potencjał siłowy, ale musi popracować jeszcze nad techniką. Warto podkreślić, że ma dopiero 13 lat - cieszy się nauczyciel matematyki

 

- Zarówno organizacja zawodów jak ich przebieg były bez zarzutu. Jestem pod dużym wrażeniem zdrowego ducha rywalizacji i dopingu ze strony publiczności. Startując w barwach Paco jako klub zajęliśmy szóste miejsce. Szczególne podziękowania należą się panu Andrzejowi Stachurze. Bez jego pomocy nie byłoby nas na tych zawodach - dodaje Grzegorz Łasocha.

 

Na debiutach wystąpiło też czterech zawodników z klubu Olimpia Lublin. Michał Winiarski i Michał Pruchniak w kategorii senior do 86 kg prawej ręki. W juniorach do 78 kg wziął udział Wojciech Ciężak, a w +78kg Kamil Bubel.

 

- Przygotowywałem ich przez pięć tygodni do startu. Jestem zadowolony z przebiegu zawodów. Moim zawodnikom brakuje jeszcze obycia przy stole, do tego dochodzą stres i emocje związane ze startem w turniejach. Muszą też popracować nad siłą. Prawdopodobnie w marcu odbędzie się puchar amatorów, na które też z pewnością pojedziemy - opisuje utytułowany zawodnik Sebastian Winiarski.

 

Wyniki zawodników klubu Olimpia Lublin:
- Michał Winiarski - VII miejsce
- Michał Pruchniak - XVI miejsce
- Wojciech Ciężak - V miejsce
- Kamil Bubel - III miejsce
Źródło: http://www.mmlublin.pl/18704/2010/11/3/armwrestling-udany-debiut-lubelskich-zawodnikow?category=sport

 

 

.

Zaloguj się, by móc komentować

Nasz Sklep on-line 

Partnerzy

Zadanie w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin

 


OFERTA WYNAJMU

Gościmy

Odwiedza nas 1304 gości oraz 0 użytkowników.

Dawne Kino

Paco Zana 72

Spot PACO

Spot sklepu PACO

Kluby Sportowe PACO