Logowanie

Kurs Trenera

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:451
Wczoraj:822
W tygodniu:2960
W miesiącu:451
Ogólnie:4975804

Kto jest online

5
Online

czwartek, 01, czerwiec 2023 20:59

KS PACO

GH Twierdza Zamość

PACO Warszawa

Taniesuple.org

PACOPOWER

Lubelska Karta Seniora

W Wołominie odbyły się VII Mistrzostwa Polski w siłowaniu na rękę. Doskonale spisała się zawodniczka Klubu Sportowego Paco Lublin Beata Kutnik-Stemaszczuk, która zdobyła dwa złote medale w kategorii powyżej 80 kg.

Sukces jest tym większy, że lublinianka normalnie startuje w kat. 65 kilogramów. Podczas mistrzostw nie miała jednak konkurentek w swojej wadze. W tej sytuacji podjęła męską decyzję i zmierzyła się z „mocniejszymi” rywalkami.

Nowy Tydzień w Lublinie, 2-8 kwietnia 2007

Beata Stelmaszczuk z Klubu Sportowego Paco Lublin zdobyła złoty medal podczas rozgrywanych w Wołominie VII Mistrzostw Polski w siłowaniu na ręce. Lublinianka, która po rocznej przerwie wróciła do armwresltingu, wygrała rywalizację na prawą i lewą rękę w kategorii powyżej 80 kg.
W Wołominie Stelmaszczuk wywalczyła nie tylko swój trzeci tytuł mistrzowski, ale także prawo startu w XVII Mistrzostwach Europy, które w dniach 17-24 czerwca odbędą się w Szwecji oraz XXIX Mistrzostwach Świata (29 wrzesień – 6 październik, Bułgaria)

Muszą jeszcze walczyć

Młodzi lubelscy pięściarze, którzy wygrali eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży podczas zawodów rozegranych przed kilkunastoma dniami w Zamościu, aby pojechać na OOM będą musieli wystartować jeszcze w barażu. Wszystko przez nieodpowiedzialną postawę działaczy Warszawsko-Mazowieckiego Okręgowego Związku Bokserskiego.
Początkowo Polski Związek Bokserski zdecydował, że eliminacje strefową zorganizuje okręg warszawsko-mazowiecki. Gdy okazało się, że nie jest on wstanie zabezpieczyć odpowiedniego ringu, przyznano organizację zawodów Lubelskiemu Okręgowemu Związkowi Bokserskiemu. - Zawodnicy z Radomia, a także z Warszawy mieli przyjechać do nas na eliminacje zarezerwowali nawet noclegi w Zamościu. Prezes Warszawsko-Mazowieckiego OZB Tadeusz Wieszczyk postanowił jednak, że zawody zorganizuje u siebie. Stąd to zamieszanie i zamiast jednej eliminacji strefowej aż dwie – mówi Waldemar Porządny, prezes LOZB.
Od kilkunastu dni oba okręgi spierały się, które eliminacje są ważne i w których zawodnicy uzyskali prawo startu w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Sprawa oparła się w końcu o Ministerstwo Sportu. Podczas spotkania z udziałem zastępcy Dyrektora Departamentu Sportu Kwalifikowanego i Młodzieżowego Dariusza Buza, przedstawicieli PZB oraz członków zarządu Lubelskiego OZB i Warszawsko-Mazowieckiego OZB ustalono, że o tym, kto pojedzie na OOM, zdecyduje mecz pomiędzy zespołami obu okręgowych związków bokserskich. Spotkanie, w którym udział wezmą zwycięzcy eliminacji, odbędzie się 11 kwietnia w stolicy.

Kurier Lubelski z dnia 2 kwietnia 2007.

Zaloguj się, by móc komentować

Nasz Sklep on-line 

Partnerzy

Zadanie w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin

 


OFERTA WYNAJMU

Gościmy

Odwiedza nas 565 gości oraz 0 użytkowników.

Dawne Kino

Paco Zana 72

Spot PACO

Spot sklepu PACO

Kluby Sportowe PACO