Logowanie

Kurs Trenera

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:4816
Wczoraj:3491
W tygodniu:8307
W miesiącu:65204
Ogólnie:6204979

Kto jest online

7
Online

wtorek, 18, czerwiec 2024 22:14

KS PACO

GH Twierdza Zamość

PACO Warszawa

Taniesuple.org

PACOPOWER

Lubelska Karta Seniora

Prawie 400 tysięczny Lublin. Największe miasto w Polsce na wchód od Wisły. To właśnie tu, 17 grudnia 2005 roku, w klubie 5 element odbył się „VI Puchar Polski w Siłowaniu na Ręce”.

Organizatorem, a zarazem promotorem tego sportu w tym mieście był Andrzej Stachura – właściciel sieci siłowni PACO.

Zawodnicy walczyli w 8 kat. wagowych juniorskich oraz 9 kat. seniorskich na lewą i prawą rękę. Cała rywalizacja zakończyła się prestiżową kat. Open kobiet i mężczyzn na rękę prawą.Wygrani tej kategorii zostaną wpisani do „Polskiej Księgi Rekordów i Osobliwości” jako najsilniejsi zawodnicy na rękę roku 2005. Do startu stanęło ponad 150 zawodników z terenu całego kraju.

Już pierwszego dnia zawodów (16 grudnia pierwsze ważenie zawodników) do Lublina przyjechało prawie 100 dobrze przygotowanych armwrestlerów. Hol hotelowy Hotelu Viktoria w Lublinie po brzegi zapełniał się czołówką polskiego siłowania na ręce. I nic w tym dziwnego, gdyż Puchar Polski, to druga co do wielkości (zaraz po Mistrzostwach Polski) impreza armwrestlingowa. Oprócz medali i dyplomów, na rękę prawą sportowcy walczyli również o nagrody pieniężne.

W poszczególnych kategoriach wagowych faworytów było kilku, ale przecież złoty medal mógł zwyciężyć tylko jeden zawodnik. Dobrze wystartowali zawodnicy ze Złotego Tura. którzy w klasyfikacji drużynowej zajęli 1 miejsce. Nie należy zapominać też o innych drużynach armwrestlingowych. UKS 16 Koszalin wywalczyło sobie miejsce 2 a Wiking Nisko miejsce 3. Silną grupę wraz z kibicami przywiózł Pan Wiesław Łącki z Choszczna, Mariusz Grochowski z Jaworzna, czy też Marcin Kreft z Lęborka.

O wynikach w poszczególnych kategoriach wagowych mógłbym pisać dużo, ale nie sposób chyba wymienić wszystkich medalistów. Warto jednak wspomnieć tutaj o zwycięzcach kategorii Open: Marcin Kreft z Lębotka oraz Beata Kutnik z Lublina. To właśnie Ci zawodnicy, bez żadnego problemu, pokonując przeciwnika za przeciwnikiem zwyciężyli główny puchar „Pucharu Polski”.

VI Puchar Polski w Lublinie można zaliczyć do kolejnych, udanych imprez armwrestlingowych w Polsce. Organizatorzy zapewnili wszystko, co było możliwe do przeprowadzenia tych zawodów. Dopisali zarówno kibice, jak i sami zawodnicy. Były ciekawe oraz zacięte pojedynki, jak i szybkie rozstrzygnięcia przy stole. W przerwach pomiędzy rywalizacją „Paco Lublin” przygotował widzą rewelacyjne pokazy „Zespołu Tańca Nowoczesnego AQUILA” pod przewodnictwem Aleksandry Murat, „Poland Fitness Show”, czyli pokazy fitness pod przewodnictwem Krzysztofa Mrożka oraz pokazy kulturystyczne Vice Mistrza Świata Juniorów Dominika Hałasa i Mistrza Europy, Vice Mistrza Świata Kamila Majek.

Jednak zarówno tegoroczni organizatorzy, jak i przedstawiciele FAP z Igorem Mazurenko na czele, na koniec „VI Pucharu Polski” zgodnie stwierdzili: „...poziom bardzo wysoki, a impreza bardzo udana. Lecz ze względu na duże zainteresowanie tym właśnie turniejem, przyszłoroczny Puchar Polski powinno się chyba rozgrywać przez dwa dni z rzędu”. Swoją drogą nie byłoby chyba by tak źle. Przecież z roku na rok liczba uczestników diametralnie się zwiększa.

Korzystając z okazji, w imieniu FAP chciałbym podziękować Panu Andrzejowi Stachurze, właścicielowi PACO za pomoc w organizacji „VI Pucharu Polski”. Oczywiście, taka impreza nie mogłaby się odbyć, gdyby nie pomoc innych sponsorów, których Pan Andrzej na tą imprezę pozyskał, za co też serdecznie dziękujemy. No i na koniec chciałbym podziękować wszystkim kibicom i zawodnikom za udział w tegorocznym Pucharze Polski, a medalistom serdecznie gratulujemy zwycięstwa.

BEATAT KUTNIK I MARCIN KREFT – NAJSILNIEJSI, POLSCY ARMWRESTLERZY ROKU 2005.

Jak co roku, podczas rozgrywek Pucharu Polski najbardziej prestiżową kategorią jest kat. Open, zarówno mężczyzn, jak i kobiet. W kategorii mężczyzn początkowo zgłosiło się aż 51 zawodników. Niestety duża ilość zgłoszonych armwresterów zmusiła organizatorów do zmiany regulaminu startu w tejże kategorii. Prawo startu mieli tylko czterej pierwsi zawodnicy z kat. do 78 kg, 86 kg, 95 kg i + 95 kg. W rezultacie zgłosiło się 11 sportowców.

Po tym jak Marcin Kreft po prawie rocznej przerwie powrócił do armwretstlingu z sukcesem wystartował w Polskiej Lidze Zawodowej. Od samego początku, zarówno podczas startu w lidze, jak i startu w tegorocznym Pucharze Polski Marcin był faworytem, zarówno swojej kategorii, jak i kategorii open. Bez problemu pokonał swoich przeciwników w kat. +95 kg i kategorii OPEN mężczyzn. Nikt nawet na chwilę nie zagroził jego pozycji: najlepszego z najlepszych polskich armwrestlerów.

Beata Kutnik to aktualna Mistrzyni Polski. Ale już od początku tego roku rokowała nadzieję, by zdobyć tytuł najsilniejszej zawodniczki roku 2005. I tak się stało. Zeszłorocznej obrończyni tytułu najlepszej armwrestlerki – Walentynie Zaklickiej nie udało się dwukrotnie przytrzymać ręki silnej Beaty (raz w eliminacjach i raz w finale). Oczywiście swój mały wkład w sukces Beaty miał oczywiście Klub Sportowy PACO, w którym na co dzień trenuje ta zawodniczka.

Zarówno Marcin, jak i Beata zostaną wpisani do „Polskiej Księgi Rekordów i Osobliwości” jako najsilniejsi armwrestlerzy na rękę prawą w roku 2005.

KRYSTIAN KRUSZYŃKI - NOWY TALENT

Z roku na rok rywalizacja na Pucharze Polski staje się coraz bardziej zacięta. Zawodnicy ciężko trenują i są coraz lepsi. W poszczególnych kategoriach wagowych zaczynają wygrywać coraz to inni zawodnicy. A Ci, którzy od lat byli niepokonani, stają się wielkimi przegranymi. Tak właśnie było w rywalizacji do 95 kg na rękę prawą.

Krystian Kruszyński. To zawodnik reprezentujący UKS Złoty Tur Gdynia. Armwrestlingiem zaczął zajmować się od niedawna, bo od roku 2003. Ale po wywalczonych już osiągnięciach śmiem twierdzić, że armwrestlingiem zajmował się już chyba od urodzenia.

Od samego początku widać było mocną przewagę Krystiana w kategorii do 95 kg. Bez problemu pokonał corocznego faworyta tej kategorii – Marcina Formelę z Kartuz. Nie miał również problemu z Dariuszem Muszczakiem oraz młodym, ale bardzo silnym i uzdolnionym zawodnikiem z Jaworzna – Lucjanem Fudałą.

Natomiast w kat. Open mężczyzn przeszedł samego siebie. Po zdobyciu złota w kat. do 95 kg w ostatniej chwili (początkowo nie przyszło mu nawet to do głowy) postanowił rywalizować w kat. Open. Pierwszy swój pojedynek niestety przegrał z Mariuszem Grochowski (przez dwa faule). Potem z łatwością wygrywał pojedynek za pojedynkiem. Aż do momentu, gdy jego przeciwnikiem przy stole był Sławomir Głowacki, bo przecież różnica wagowa to aż 35 kg. Krystian jednak zachował się jak prawdziwy fighter. Po ciężkim, długim i zaciętym boju zwycięzcą tego pojedynku okazał się właśnie Krystian. Sławomir Głowacki musiał zadowolić się miejscem 5. W drodze do półfinału przeszkadzał mu jedynie dużo lżejszy Emil Wojtyra. Ale i z tym zawodnikiem reprezentant Złotego Tura poradził sobie bez problemu. W półfinale czekał już na niego wypoczęty Mariusz Grochowski. Niestety walka ze Sławomirem Głowackim „wypompowała” Krystiana i w półfinale praktycznie oddał rękę Mariuszowi (tutaj przypomnę, że podczas startu w tegorocznym Pucharze Auchan w Bielsko Białej Krystian bez problemu radził sobie z Mariuszem). Ale i tak jest to wielki sukces tego zawodnika – brązowy medal w kat. open.

Krótka przerwa treningowa wyszła mu więc na dobre. Nie stratował na Mistrzostwach Polski i nie trenował prawie przez sześć miesięcy. Ale jak sam powiedział Krystian: „...armwrestlingu nie da się porzucić, więc przed pucharem zacząłem ciężko trenować, a efekty już widać. Ciągle mam chęć wziąć kogoś za ręce”.

Oczywiście Klub Złoty Tur z Januszem Piechowskim i Igorem Mazurenko na czele mieli trochę wkładu w tą super formę Krystiana. Dowodem tego jest rewelacyjny wynik na tegorocznym Pucharze Polski. Krystianowi pozostaje tylko dopracować lewą rękę, która niestety jest jeszcze nadal słaba.

SŁABA FORMA ZBYSZKA CHMIELEWSKIEGO NA PUCHARZE POLSKI

Zeszłoroczny obrońca tytułu „najsilniejszego Polaka roku 2004” – Zbigniew Chmielewski nie wystartował w kat. Open podczas „VI Pucharu Polski w Lublinie”. Było to spowodowane kontuzją prawej ręki. Ale jak sam twierdzi Zbyszek: „... jeżeli byłaby kategoria Open na rękę lewą, to mógłby z pewnością rywalizować o tytuł najsilniejszego Polaka na rękę”.

A z tego, co było widać, to na prawą rękę w kategorii do 78 kg ciężko było mu stawić opór takim zawodnikom jak np.Rafał Budzowski. Owszem Zbyszek swoją kat. wagową wygrał na lewą i prawą rękę, ale nie był w stanie rywalizować w kat. Open.

Mamy nadzieję, że ten zawodnik z Piaseczna powróci do swojej formy i w następnym roku wystąpi w wyścigu o główny puchar.

NAJLEPSZE POJEDYNKI PUCHARU POLSKI

Podczas całej rywalizacji „VI Pucharu Polski” w Lublinie byliśmy świadkami kilku naprawdę ciekawych pojedynków. Lecz do najciekawszych i najbardziej zaciętych można zaliczyć dwa pojedynki: Krystiana Kruszyńskiego ze Sławomirem Głowackim (pojedynek eliminacyjny w kategorii OPEN) oraz finałowy pojedynek Daniela Gajdy z Piotrem Bartosiewiczem.

Występ Krystiana i Sławka można określić jednym zdaniem: świetne przygotowanie Krystiana pozwoliło mu zwyciężyć z cięższym od siebie o 35 kg Sławkiem.

Co do Daniela i Piotrka trzeba by było powiedzieć trochę więcej. Zarówno Daniel, jak i Piotrek są bardzo doświadczonymi armwrestlerami. Od tegorocznych Mistrzostw Polski w Choszcznie obojgu zawodnikom zostało przypisane miano: faworyci kat do 70 kg. I tak się stało podczas Pucharu Polski. Co prawda na rękę lewą się nie spotkali (Daniel nie wystartował), za to na rękę prawą spotkali się aż trzykrotnie (raz w eliminacjach, dwukrotnie w finałach). W eliminacjach lepszym okazał się Daniel, ale w rezultacie w finale zwyciężył Piotrek. Jednak ich pojedynki napawały kibiców 100% adrenaliną. Obaj teraz przygotowują się na przyszłoroczne Mistrzostwa Polski.
A który z nich będzie lepszy – okaże się już w kwietniu 2006 roku.

Paweł Podlewski FAP
Więcej informacji: www.armpower.net

Wyniki VI Pucharu Polski (do miejsca 3-ciego):

Kat. OPEN Mężczyzn Prawa ręka
1. Marcin Kreft – Lębork
2. Mariusz Grochowski – Jaworzno
3. Krystian Kruszyński – Gdynia

Kat. OPEN Kobiet prawa ręka
1. Beata Kutnik – Lublin
2. Walentyna Zaklicka – Gdynia
3. Katarzyna Banach – Koszalin

Seniorzy

Prawa ręka Mężczyźni

Kat. +95kg
1. Marcin Kreft – Lębork
2. Sławomir Głowacki – Inowrocław
3. Robert Ryszkowski – Inowrocław

Kat. 95kg
1. Krystian Kruszyński – Gdynia
2. Lucjan Fudała – Jaworzno
3. Leszek Szewczuk – Nie zrzeszony

Kat. 86kg
1. Mariusz Grochowski – Jaworzno
2. Marcin Lachowicz – Piaseczno
3. Emil Wojtyra – Klub Sportowy HALK

Kat. 78kg
1. Zbigniew Chmielewski – Piaseczno
2. Sebastian Winiarski – Lublin
3. Piotr Szczerba – Koniecpol

Kat. 70kg
1. Piotr Bartosiewicz – Choszczno
2. Daniel Gajda – Gdynia
3. Dariusz Groch – Nisko

Kat. 63kg
1. Tomasz Szewczyk – Tomaszów Mazowiecki
2. Marek Pachla – Nisko
3. Mateusz Kwiatkowski – Jaworzno

Prawa ręka Kobiety

Kat. +60kg
1. Beata Kutnik – Lublin
2. Katarzyna Banach – Koszalin
3. Agnieszka Czerwonka – Gdynia

Kat. 60kg
1. Małgorzata Ostrowska – Strzegom
2. Monika Czerwonka – Gdynia
3. Kamila Kulesza – Koszalin

Kat. 54kg
1. Walentyna Zaklicka – Gdynia
2. Magda Gutteter – Gdynia
3. Aleksandra Zwolak – Koszalin

Lewa Ręka Mężczyźni

Kat. +95kg
1. Marcin Kreft – Lębork
2. Sławomir Głowacki – Inowrocław
3. Robert Ryszkowski – Inowrocław

Kat. 95kg
1. Lucjan Fudała – Jaworzno
2. Marcin Formela – Kartuzy
3. Marcin Laskowski – Gorzów Wielkopolski

Kat. 86kg
1. Mariusz Grochowski – Jaworzno
2. Marcin Lachowicz – Piaseczno
3. Łukasz Biegun – Jaworzno

Kat. 78kg
1. Zbigniew Chmielewski – Piaseczno
2. Rafał Budzowski - Lębork
3. Sebastian Winiarski - Lublin

Kat. 70kg
1. Piotr Bartosiewicz – Choszczno
2. Piotr Kajstura - Jaworzno
3. Artur Olbryś – Nie zrzeszony

Kat. 63kg
1. Chrystian Rieger – Gdynia
2. Marek Pachla – Nisko
3. Mateusz Wyrwa – Nisko

Lewa ręka Kobiety

Kat. +60kg
1. Beata Kutnik – Lublin
2. Katarzyna Banach – Koszalin
3. Karolina Szafran - Koszalin

Kat. 60kg
1. Małgorzata Ostrowska – Strzegom
2. Monika Czerwonka – Gdynia
3. Kamila Kulesza – Koszalin

Kat. 54kg
1. Magdalena Gutteter – Gdynia
2. Aleksandra Wolak – Koszalin
3. Milena Snoch – Koszalin

Juniorzy

Prawa ręka mężczyźni

Kat. +78kg
1. Lucjan Fudała – Jaworzno
2. Emil Wojtyra – Klub Sportowy HALK
3. Bartosz Raczyński – Choszczno

Kat. 78kg
1. Sebastian Winiarski – Lublin
2. Tomasz Piotrowicz – Gdynia
3. Paweł Gomola - Wisła

Kat. 70kg
1. Konrad Krawczuk – Gdynia
2. Marcin Herdzik – Nisko
3. Michał Kapłan – Gdynia

Kat. 63kg
1. Chrystian Rieger – Gdynia
2. Mateusz Wyrwa – Nisko
3. Krzysztof Penc – Nisko

Kat. 57kg
1. Dawid Groch – Nisko
2. Adrian Kowal – Nisko
3. Mateusz Ciwiński - Choszczno

Prawa ręka kobiety

Kat. +57kg
1. Małgorzata Ostrowska – Strzegom
2. Monika Czerwonka – Gdynia
3. Karolina Szafran – Koszalin

Kat. 57kg
1. Walentyna Zaklicka – Gdynia
2. Aleksandra Zwolak – Koszalin
3. Kamila Kulesza – Koszalin

Kat. 52kg
1. Magdalena Gutteter – Gdynia
2. Daria Kowanda – Koszalin
3. Milena Snoch – Koszalin

Lewa ręka mężczyźni

Kat. +78kg
1. Lucjan Fudała – Jaworzno
2. Bartosz Raczyński – Choszczno
3. Emil Wojtyra – Klub Sportowy HALK

Kat. 78kg
1. Sebastian Winiarski – Lublin
2. Tomasz Piotrowicz – Gdynia
3. Paweł Gomola - Wisła

Kat. 70kg
1. Konrad Krawczuk – Gdynia
2. Michał Kapłan – Gdynia
3. Paweł Kokot - Choszczno

Kat. 63kg
1. Chrystian Rieger – Gdynia
2. Dawid Bartosiewicz - Choszczno
3. Mateusz Wyrwa – Nisko

Kat. 57kg
1. Dawid Groch – Nisko
2. Robert Pstrągowski - Gdynia
3. Mateusz Ciwiński - Choszczno

Lewa ręka kobiety

Kat. +57kg
1. Karolina Szafran – Koszalin
2. Małgorzata Ostrowska – Strzegom
3. Aleksandra Lewandowska - Gdynia

Kat. 57kg
1. Aleksandra Zwolak – Koszalin
2. Kamila Kulesza – Koszalin
3. Walentyna Zaklicka – Gdynia

Kat. 52kg
1. Magdalena Gutteter – Gdynia
2. Kamilla Berejewska - Lublin
3. Milena Snoch – Koszalin.

Zaloguj się, by móc komentować

Nasz Sklep on-line 

Partnerzy

Zadanie w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin

 


OFERTA WYNAJMU

Gościmy

Odwiedza nas 1302 gości oraz 0 użytkowników.

Dawne Kino

Paco Zana 72

Spot PACO

Spot sklepu PACO

Kluby Sportowe PACO