Złote medale wywalczone dzisiaj w Lesznie w 19. Mistrzostwach Polski Juniorów w Boksie przez Karola Judina z Paco Lublin i Tomasza Smerdla z Gwarka Łęczna są pierwszymi po 10 latach przerwy, jakie z najcenniejszego kruszcu zdobyli zawodnicy z naszego regionu.
Poprzednich pięć prób, w tym dwie przed rokiem były nieudane.  Wcześniej tytuł mistrza Polski,  w 2002 roku wywalczył Mariusz Zakrzewski. Podczas zawodów rozegranych w Szczecinie zawodnik Gwarka Łęczna, wychowanek Władysława Maciejewskiego, trenera od kilku lat pracującego w Paco pokonał 14:3 w finale kategorii do 60 kg Bogdana Sobiesia z AKS Strzegom, tym samym broniąc tytuł mistrzowski wywalczony rok wcześniej w Elblągu.