Nie ma czasu na odpoczynek

Reprezentacji Polski w boksie kobiet, która w ubiegły weekend tak udanie startowała w VI Mistrzostwach Unii Europejskiej w Katowicach (wszystkie nasze reprezentantki stanęły na podium, cztery na najwyższym stopniu, sześć na drugim) zaledwie kilka dni mogła cieszyć się ze znakomitego występu i odpocząć po trudach turnieju.

Już w najbliższy piątek biało-czerwone wyjeżdżają na turniej międzynarodowy do Kowla. Na Ukrainie, podobnie jak przed rokiem, nasze panie czekać będzie rywalizacja z reprezentantkami Rosji, Mołdawii oraz gospodyniami zawodów.

W kadrze na turniej oprócz Karoliny Michalczuk z Klubu Sportowego Paco (51 kg) znalazło się jeszcze dziewięć zawodniczek, w tym trzy mistrzynie z Katowic: Sandra Kruk z Kontry Elbląg (57 kg), Lidia Fidura z Walki Zabrze (75 kg) i Anna Słowik z Legii Warszawa (+ 81 kg).

W porównaniu z reprzeentacją na MUE w kategorii do 48 kg Ewelina Pękalska z PKB Poznań zastąpiła Patrycję Bednarek, a Justyna Sroczyńska z Górnika Lubin i Katarzyna Cichosz z Cristalu Białystok, Oliwię Łuczak i złotą Katarzynę Furmaniak z TKKF Siedlce.Kadrę ponadto uzupełniają Sandra Drabik z Boxing Kielce (54 kg) i Sylwia Kusiak z Fight Club Koszalin (81 kg).

Kierownikiem wyjazdu jest Krzysztof Chojnacki. Z trenerem kadry Leszkiem Piotrowskim i zawodniczkami do Kowla wyjadą także szkoleniowcy Krzysztof Kucharzewski z Wrocławia i Władysław Maciejewski z Paco oraz sędzia Maciej Trojan.

Przed rokiem w turnieju w Kowlu reprezentacja Polski zajęła trzecie miejsce. Polki wygrały z Mołdawią 11:3, z Rosją przegrały 5:15, a Ukrainie uległy 7:13. W polskim zespole najlepiej spisała się mistrzyni świata i Europy Karolina Michalczuk (startowała w wagach 51 i 54 kg) oraz Sandra Kruk (57 kg), które odniosły po trzy zwycięstwa. W każdym pojedynku remis zanotowała Justyna Sroczyńska (69 kg). W zawodach zwyciężyła z kompletem punktów Rosja przed gospodarzami zawodów. Na czwartej pozycji uplasowała się Mołdawia.