Z sześciu Polek boksujących w środę, w pierwszej serii ćwierćfinałowej 8. Mistrzostw Europy Kobiet w boksie wygrały tylko dwie. Karolina Michalczuk w kategorii 51 kg pokonała 22:9 Shiprę Engelke ze Szwecji, a Sandra Drabik w kategorii 54 kg zwyciężyła Irlandkę Ciere Smith 24:9.

Zarówno zawodniczka Paco, jak i bokserka z Kielc mają już zapewnione co najmniej brązowe medale.

W porannej serii ćwierćfinałowej z turniejem pożegnały się cztery nasze reprezentatnki, aż trzy przegrały z Rosjankami. Ewelina Pękalska w kategorii 48 kg uległa 10:15 Swietłanie Gniewanowej, aktualnej mistrzyni Europy, Sandra Kruk w kategorii 57 kg muisła uznać wyższość (11:13) Wiktorii Gurkowicz, a w kategorii 60 kg Karolina Graczyk 3:14 Sofii Oczigawie, trzykrotnej, w tym aktualnej, mistrzyni Europy, byłej dwukrotnej mistrzyni świata.

Ostatnia z naszych zawodniczek Anna Słowik (+81 kg) nie dała rady Turczynce Semsi Yarali (aktualna wicemistrzyni Europy, była mistrzyni i wicemistrzyni świata) przegrywając 4:16.

W wieczornej sesji walczyć będą Oliwia Łuczak (64 kg) z Czeszką Martiną Schmoranzową, Katarzyna Furmaniak (69 kg) z Rosjanką Iriną Potiejewą, Lidia Fidura z Angielką Savannah Marshall (aktualna wicemistrzyni świata), a Sylwia Kusiak (81 kg) z Turczynką Selmą Yagci (aktualna wicemistrzyni Europy, srebrna i brązowa medalistka mistrzostw świata) .

Odwiedza nas 755 gości oraz 0 użytkowników.