Pięściarska kobieca reprezentacja Rosji ma za sobą pierwszy etap kwalifikacji do tegorocznych mistrzostw świata, które 9 maja rozpoczną się w chińskim Qinhuangdao. Pod koniec ubiegłego tygodnia zawodniczki  brały udział w Krasnoarmeisku w "Turnieju Czterech Najsilniejszych Bokserów". W finałach wystąpiło aż siedem medalistek (w tym cztery złote) ostatnich mistrzostw Europy. W najciekawszym pojedynku w kategorii do 75 kg spotkały się dwie mistrzynie z Rotterdamu: Nadieżda Torlopowa i Swietłana Kosowa, która porzuciła wagę 81 kg, by walczyć o prawo startu w igrzyskach olimpijskich. Wygrała, choć nie bez trudu Torlopowa.
W kategorii 51 kg, w której podczas mistrzostw świata o przepustkę do Londynu walczyć będzie Karolina Michalczuk z Klubu Sportowego Paco pierwsze miejsce zajęła Elena Sawlejewa, która

w Holandii wygrała rywalizację w kategorii do 54 kg.
W finale Sawlejewa pokonała dobrą znajomą Michalczuk, Olesię Gladkową. Wcześniej w półfinale uporała się z Zoją Isajewą (14:4).
W pozostałych kategoriach wagowych wygrywały: Swietłana Gnewanowa (48 kg), Victoria Usaczenko (54 kg), Victoria Gurkowicz (57 kg), Sofia Oczigawa (60 kg), Daria Abramowa (64 kg), Irina Potejewa (69 kg), Ljubow Paszina (81 kg) i Irina Sinetskaja (81 kg).

Odwiedza nas 616 gości oraz 0 użytkowników.