Bułgarka Stojka Petrowa będzie rywalką Karoliny Michalczuk w jutrzejszym ćwierćfinale kategorii 51 kg, w odbywających się w chińskim Qinhuangdao 7. Mistrzostw Świata Kobiet w Boksie. Obie zawodniczki wygrywając we wtorek pojedynki w 1/8 finału wywalczyły już kwalifikacje na igrzyska olimpijskie w Londynie. W środę jedna z nich zapewni sobie co najmniej brązowy medal MŚ.
Gdyby brać pod uwagę dotychczasowe osiągnięcia bokserek, zdecydowaną faworytką jest zawodniczka Paco, która z trzech kolejnych mistrzostw globu przywoziła medale, a w dorobku ma jeszcze aż sześć krążków Mistrzostw Europy, w tym dwa z najcenniejszegu kruszca.
Petrowa w MŚ startowała tylko raz, przed dwoma laty zajęła  11. miejsce, po porażce 7:13 w 1/8 finału z późniejszą brązową medalistką Ukrainką Tatyana Kob. W dorobku ma także tylko jeden medal Mistrzostw Europy. W ubiegłym roku w Rotterdamie, podobnie jak Karolina Michalczuk, stanęła na trzecim stopniu podium w kat. 51 kg.
W 7. Mistrzostwach Świata Kobiet w Qinhuangdao niespełna 27-letnia Petrowa stoczyła trzy walki. 1/32 finału pokonała Tajkę Peamwilai Laopeam 10:8, w 1/16 finału Włoszkę Valerię Calabrese 16:10, a w 1/8 finału Francuzkę Sarę Ourahmoune 21:15.

* Bulgarian Women’s National Championships - 1. miejsce
* Grand Prix Usti nad Łabą - 5. miejsce po porażce 5:9 w 1/4 finału z Nicolą Adams (Anglia)
* Strandja Memorial Tournament - 9. miejsce po porażce 8:10 w 1. rundzie z Nicolą Adams (Anglia)

2011
* European Women's Championships (Rotterdam, Holandia) - 3. miejsce po porażce 11:15 w 1/4 finału z Nicolą Adams (Anglia), wcześniej pokonała Valerię Calabrese z Włoch 12:5 i Rosjankę Olesię Gladkową (8+:8)
* Strandja Memorial Tournament (Pazardjik, Bułgaria) - 1.miejsce po wygranej w finale 5:0 z Jenny Hardingz (Szwecja)

2010
* AIBA Women’s World Championships (Bridgetown, Barbados) - 11. miejsce po porażce 7:13  w 1/8 finału z Ukrainką Tatyana Kob. W 1/16 finału wygrała z RumunkąLidią Ion (11+:11), a w 1. rundzie  walkowerem z Amal Abdelaal z Egiptu
* EU Women’s Championships (Keszthely, Węgry) - 1. miejsce po wygranej w finale z Turczynką Sumeyrą Yazici 6:1. W półfinale pokonała Francuzkę Virginie Nave 5:0, w 1/4 finału Lidię Ion 6:2, a w 1. rundzie Ewelinę Pekalską 5:3

2009
* European Women’s Championships (Mikołajew Ukraina) - 7. miejsce w kat.  54 kg, po porażce w 1/4 finału z Heleną Falk ze Szwecji (3+:3)
* EU Women’s Championships (Pazardzhik, Bułgaria) - 1. miejsce w kat. 48 kg po wygranej w finale z Francuzką Sarą Ourahmoune (DQ 4. runda)
* Bulgarian Women’s National Championships - - 1. miejsce w kat. 48 kg

2007
* EU Women’s Championships (Lille, Francja) - 1. miejsce w kat. 50 kg, po wygranej w finale z Rumunką Dianą Timofte 7:3
* European Women’s Championships (Vejle, Dania) - 6. miejsce w kat. 54 kg, po porażce w 1/4 finału przez RSC w 3. rundzie z Nicolą Adams (Anglia)