Karolina Michalczuk z Klubu Sportowego Paco pokonała przez RSC w 3. rundzie w 1/8 finału kategorii do 51 kg podczas odbywających się w chińskim Qinhuangdao 7. Mistrzostw Świata Kobiet w Boksie młodziutką, 20-letnią Irlandkę Ceire Smith! Dzięki wygranej podopieczna trenera Władysława Maciejewskiego awansowała nie tylko do ćwierćfinału, ale przede wszystkim zapewniła sobie udział w tegorocznych igrzyskach olimpijskich w Londynie! W imprezie, która rozpocznie się już za 73 dni wystąpi w trzech kategoriach wagowych 51, 60 i 75 kg po 12 zawodniczek (osiem najlepszych z MŚ 2012 oraz cztery z dzikimi kartami od organizatorów).
Pojedynek Michalczuk z Smith od początku przebiegał pod dyktando naszej mistrzyni. Karolina pierwszą rundę z młodszą o 13 lat rywalką wygrała aż 12:1. Po drugiej prowadziła już 23:7! W 1 minucie i 39 sekundzie 3. rundy pojedynek dobiegł końca.
W ćwierćfinale Karolina Michalczuk zmierzy się w środę w wieczornej serii z Bułgarką Stojką Petrową, która w 1/8 finału pokonała Francuzkę Sarę Ourahmoune 21:15 (4:2, 5:3, 5:4,7:6).