Bułgarka Stojka Petrowa, którą podczas  ubiegłorocznych 7. Mistrzostw Świata Kobiet w chińskim Qinhuangdao  w ćwierćfinale kategorii 51 kg  pokonała nasza Karolina Michalczuk, w imponującym stylu sięgnęła po kolejne mistrzostwo swojego kraju. Petrowa, podobnie jak Michalczuk brązowa medalistka ostatnich Mistrzostw Europy rozegranych w 2011 roku w Rotterdamie, przed kilkoma dniami w krajowym czempionacie nie dała rywalkom żadnych szans. Ćwierćfinał z Neli Uzunową wygrała walkowerem. W półfinale przez RSC w 1. rundzie zwyciężyła Iwonę Kozhukharovą. Finał z Peteją Psonewą także zakończył się w pierwszym starciu, przez poddanie rywalki przez sekundanta.
Ciekawe, czy za miesiąc w 13. Mistrzostwach Polski Seniorek, które odbędą się w Lublinie Karolina Michalczuk w równie imponującym stylu sięgnie po dwunasty złoty medal?  Warto przypomnieć w tym miejscu, że podopieczna trenera Władysława Maciejewskiego w mistrzostwach kraju stoczyła dotychczas 19 walk, z których 18 wygrała, z czego aż 14 przed czasem!