Karolina Michalczuk z Paco Lublin głosami czytelników Kuriera Lubelskiego - Polski The Times i Lubelskiego Sport Expresu wybrana została na sportowca 2008 roku na Lubelszczyźnie. Nasza zawodniczka w 47. edycji plebiscytu uzyskała 12 729 punktów i z ponad 1000 - punktową przewagą wyprzedziła pływaczkę Zuzannę Mazurek z Fali Kraśnik.

Miejsce na podium wywalczył również Daniel Iwanek z Lubelskiego Klubu Karate Tradycyjnego.

Zgodnie z opinią czytelników i dziennikarzy kluczem do zwycięstwa było zdobycie przez Karolinę tytułu mistrzyni świata. Złoty medal w chińskim Ningbo był historycznym wydarzeniem. Podopieczna trenera Władysława Maciejewskiego jest zdobywczynią drugiego (po Henryku Średnickim, Belgrad 1978) złotego medalu bokserskich mistrzostw świata.

Karolina Michalczuk po raz kolejny zajęła miejsce w najlepszej dziesiątce lubelskiego plebiscytu. Rok temu głosami czytelników wywalczyła 7. miejsce. Najbliżej podium była dwa lata temu. W zaciętej walce przegrała jednak z piłkarką SPR Asseco BS Lublin, Magdaleną Chemicz. Podobnie było trzy lata temu gdy Michalczuk ustąpiła jedynie Sabinie Włodek i ... Magdalenie Chemicz.

Uroczystą Galę Mistrzów Sportu w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego podobnie jak rok temu rejestrowała TVP Lublin. Emisję obszernej relacji z tego wydarzenia zaplanowano na niedzielę (11.01) o godz. 18.40.