Dokładnie przed pięcioma laty, 29 listopada 2008 roku Karolina Michalczuk z Klubu Sportowego Paco została w chińskim Ningbo mistrzynią świata w boksie! Podopieczna trenera Władysława Maciejewskiego jako pierwsza i dotychczas jedyna Polka w historii zdobyła złoty medal MŚ.
Warto przypomnieć, że cztery lata wcześniej, w 2005 roku w norweskim Tonsbergu zawodniczka Paco była też pierwszą naszą reprezentantką w amatorskim boksie, która stanęła na najwyższym stopniu podium Mistrzostw Europy.
Przez turniej w Ningbo nasza zawodniczka przeszła jak burza.

W pierwszej rundzie kategorii do 54 kg miała wprawdzie wolny los, a potem pokonała kolejno: Ho Hai Lam z Hongkongu przed czasem przez RSC w 2. rundzie, Ayako Minowę z Japonii 18:2 w ćwierćfinale oraz w półfinale reprezentantkę gospodarzy Zhang Qin 9:4. W finale zwyciężyła Nicolę Adams z Anglii 10:6.
- Moje marzenie się spełniło. Nawet nie wiem, co mam powiedzieć, tak jestem szczęśliwa. Dziękuję Bozi za ten medal - wyznała tuż po finałowym zwycięstwie z Angielką.
Michalczuk przyznała, że najbardziej obawiała się... półfinałowej  walki z Zhang Qin.
- Choć dwa razy wygrywałam już z Zhang Qin różnicą sześciu punktów, to pamiętałam, że teraz ona boksuje u siebie, a gospodarzom niekiedy pomagają nie tylko ściany – mówiła nasza mistrzyni.

5. Mistrzostwa Świata Kobiet w Boksie rozgrywane były od 22 listopada do 29 listopada 2008 roku. Do rywalizacji zgłosiła się rekordowa liczba zawodniczek - 237 z 42 państw. Rywalizacja toczyła się w 13. kategoriach wagowych.
W klasyfikacji medalowej najlepsze okazały się gospodynie. Chinki zdobyły pięć złotych, dwa srebrne i cztery brązowe medale. Drugie miejsce zajęła Turcja (dwa złote i dwa brązowe medale), a trzecie Kanada (2-0-1).
Polska ze złotym medalem Karoliny Michalczuk była siódma, tuż przed Rosjankami, które w Chinach zdobyły wprawdzie pięć medali, ale żadnego złotego (2 srebrne i 3 brązowe).