Dokładnie przed pięcioma laty, 26 listopada 2008 roku Karolina Michalczuk, nasza znakomita pięściarka podczas rozgrywanych w chińskim Ningbo 5. Mistrzostw Świata Kobiet w Boksie wygrała pojedynek ćwierćfinałowy w kategorii 54 kg z Japonką Ayako Minowa. Podopieczna trenera Władysława Maciejewskiego, która w 1/8 finału zwyciężyła przez RSC w 2. rundzie Hoi Lam Ho z Hong Kongu, pięściarce z Japonii także nie dała żadnych szans, wygrywając 18:2!
Dzięki zwycięstwu Michalczuk awansowała do 1/2 finału, zapewniając sobie drugi w karierze medal mistrzostw globu (pierwszy, srebrny zdobyła dwa lata wcześniej w Indiach). Jak się później okazało w Ningbo nasza zawodniczka sięgnęła po historyczny, złoty krążek! Ale o walce finałowej z Nicolą Adams, która w ubiegłym roku została mistrzynią olimpijską, napiszemy 29 listopada, dokładnie pięć lat po wspaniałym sukcesie Karoliny.