Karolina Michalczuk z PACO Lublin uległa 5:12 Sofyi Ochigavie w półfinale mistrzostw Europy. Pojedynek z Rosjanką uznano za przedwczesny finał kategorii do 54 kg.

– Rywalka okazała się sprytniejsza od Karoliny.

Była bardziej skoncentrowana i w oczach sędziów lepiej punktowała – przyznaje trener lublinianki, Władysław Maciejewski. Poprzednio w swojej kategorii Michalczuk wywalczyła srebro.

Tegoroczne mistrzostwa Europy odbywają się w duńskim Vejle. W turnieju startuje 137 zawodniczek z 25 krajów. Najwięcej, bo aż 18 w wadze 57 kg, w której zgłoszona została Aleksandra Paczka. Po sześć występuje w kategoriach: 46 kg, 75 kg, 80 kg i 86 kg.