Karolina Michalczuk (Paco Lublin) zdobyła kolejny skalp.

Utytułowana nie tylko w Polsce, ale również na świecie lubelska bokserka, zdobyła złoty medal mistrzostw Unii Europejskiej zakończonych w Liverpoolu. W finale wagi 54 kg, Michalczuk pokonała Włoszkę Cordio 10:4.

W półfinale zaś pokonała Francuzkę Weaver 13:4.

– Boksowało mi się dobrze. Najtrudniejszy pojedynek stoczyłam w ćwierćfinale, rywalizując z Angielką, która jest obecną wicemistrzynią Europy – mówi Michalczuk. Lublinianka zwyciężyła 13:9.
Srebrne medale wywalczyły Karolina Graczyk (57 kg) i Sylwia Kusiak (86 kg). W decydujących pojedynkach Graczyk przegrała z Angielką Able 0:4, a Kusiak została pokonana przez Turczynkę Yarali (2 r. rsc). Brązowe medale w angielskim turnieju zdobyły trzy inne podopieczne trenera Leszka Piotrowskiego: Sandra Kruk (60 kg), Kinga Siwa (63 kg) i Beata Leśnik (80 kg).
Główną tegoroczną imprezą będą mistrzostwa świata w Chinach (22-30 listopada). – Chciałabym tam wypaść jak najlepiej. Na razie wszystko przebiega zgodnie z planem. Czekają mnie jeszcze turnieje na Węgrzech, mecze z Włoszkami i Francuzkami oraz treningi w moim klubie. Mam nadzieję, że forma będzie wzrastać– kończy zawodniczka..

Odwiedza nas 402 gości oraz 0 użytkowników.