Karolina Michalczuk z klubu Sportowego Paco dorzuciła do swojego bogatego dorobku medalowego jeszcze jedno trofeum.

W sobotę w Liverpoolu została mistrzynią Unii Europejskiej. W finale zawodów siedmiokrotna złota medalistka mistrzostw Polski, wciąż aktualna wicemistrzyni świata, pokonała w finalewagi 54 kg Włoszkę Cordio 10:4.
W drodze po tytuł podopieczna trenera Władysława Maciejewskiego pokonała Angielkę Nicolę Adams 13:9 oraz w półfinale Francuzkę Lorne Weaver13:4.
Polki w Liverpoolu wywalczyły jeszcze pięć medali – dwa srebrne – Karolina Graczyk w kategorii do 57 kg i Sylwia Kusiak w kat. 86 kg oraz trzy brązowe Sandra Kruk (60 kg), Kinga Siwa (63 kg) i Beata Leśnik (80 kg).
Obszerny wywiad z Karoliną Michalczuk i jej trenerem Władysławem Maciejewskim zamieścimy na najbliższym wydaniu Nowego Tygodnia.