„Karolina Michalczuk mistrzynią świata” Zawodniczka lubelskiego klubu Paco Karolina Michalczuk została mistrzynią świata w boksie kobiet. W finale wagi 54 kg pokonała Angielkę Angielkę Nicolę Adams 10:6. To największy sukces w historii polskiego boksu kobiet. Wychowanka trenera Władysława Maciejewskiego wreszcie dopięła swego. Michalczuk była już bliska zdobycia tytułu przed dwoma laty w Delhi. Niestety w Indiach przegrała w finale z Rosjanką Sofią Oczigawą (teraz występuje w kategorii 57 kg) i musiała się zadowolić srebrnym medalem.

Tym razem w turnieju, który odbył się w chińskim Ningbo lublinianka szła jak burza. W pierwszej rundzie miała wolny los, a potem pokonała kolejno: Ho Hai Lam z Hongkongu przed czasem przez rsc. w II rundzie, Ayako Minowę (Japonia) 18:2 i w półfinale Chinkę Qin Zhang 9:4. Przed tym ostatnim pojedynkiem były pewne obawy, choć Polka już wcześniej dwukrotnie wygrała ze swoją rywalką. Przed dwoma laty, podczas mistrzostw świata w Indiach, zwyciężyła ją w półfinale 17:11, a kilka miesięcy temu pokonała Qin Zhang w finale bokserskiego turnieju w Stambule "Ahmet Comert" 8:2. Przed tą walką trener Maciejewski głęboko wierzył w zwycięstwo polskiej zawodniczki. - Znamy tę Chinkę bardzo dobrze - twierdził. - Jak każdy leworęczny przeciwnik jest ona niewygodna, ale Karola ma na nią receptę. Jak zacznie odważnie, będzie dobrze. Byleby tylko sędziowie stanęli na wysokości zadania, bo wiadomo jak to jest, gdy walczy się reprezentantką gospodarzy. Michalczuk poradziła jednak sobie znakomicie i odniosła zwycięstwo na punkty 9:4.

W walce o złoto Karolina zmierzyła się z reprezentantką Anglii Nicolą Adams, która w drugim półfinale bez problemów rozprawiła się z Amerykanką Cynthią Marellą Moreno 10:0. W finale górą była Polka, która zwyciężyła 10:6.

Trzeba dodać, że Karolina Michalczuk jest w tej chwili najbardziej utytułowaną polską zawodniczką. W chińskim Ningbo zdobyła mistrzostwo świata, dwa lata temu w Delhi - wywalczyła na MŚ srebro. Ma w swojej kolekcji też wiele krążków z mistrzostwach Europy, a 2005 roku w norweskim Tonsbergu zdobyła złoto.