"Nominacje do tytułu Lublinianki 2008" Już po raz 20. ogłaszamy plebiscyt Kuriera na Lubliniankę Roku. Spośród kobiet, które działają w naszych małych społecznościach, są znane i lubiane - wybraliśmy Złotą Dziesiątkę 2008.Teraz wszystko zależy od głosów naszych Czytelników. Zgodnie z zasadami plebiscytu, tytuł Lublinianki Roku 2008 otrzyma kobieta, na którą zagłosuje najwięcej osób. Głosy oddajemy na kuponach, które drukować będziemy codziennie w Kurierze do 5 marca br.

Tego dnia zakończymy głosowanie. Pierwszy kupon zamieszczamy już dziś. Która z Pań została Lublinianką 2008 ogłosimy na łamach Kuriera 9 marca. Uroczysta gala odbędzie się 8 marca.

Kurierowy plebiscyt ma długą i piękną tradycję. Po raz pierwszy Lubliniankę wybieraliśmy w 1972 roku. Nie ma chyba zawodu ani życiowej pasji, której nie reprezentowałyby przez te wszystkie lata nasze Złote Lublinianki. Do tego jedynego w swym rodzaju grona należą panie spełniające się zawodowo, pracujące, ale też udzielające społecznie, wychowujące dzieci, cenione przez środowisko, otoczenie i najbliższych. Tytuł ten zdobywały nauczycielki i lekarki. W gronie Lublinianek znalazła się też milicjantka, zakonnica, artystka, a także matka rodzinnego domu dziecka. Tak było do 1989 roku. Potem była przerwa i ponownie Lublinianki zaczęliśmy wybierać od 2002 roku. Przed rokiem kurierowy plebiscyt wygrała Elżbieta Starosławska, dyrektor Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Na szacownej liście mamy już 19 nazwisk. Teraz nadszedł czas na jubileuszowy plebiscyt. Kto zostanie Lublinianką 20. edycji dowiemy się za kilka tygodni.

 

Dla Czytelników, którzy wezmą udział w głosowaniu oznacza to emocje, ale też i szansę na otrzymanie nagród i upominków.

 

Lublinianki z tamtych lat

 

1972 – Janina Jarzyna

1973 – Helena Mysakowska

1974 – Krystyna Nyrka

1975 – Maria Wysokińska

1976 – Krystyna Gruza

1977 – Elżbieta Spoz-Nejman

1978 – Teresa Szlachta

1979 – Irena Szychowa 

1985 – Barbara Słoboda

1986 – Maria Urban-Mieszkowska

1987 – Eugenia Zaleska

1988 – Zofia Prajsnar

1989 – Irena Kasperska-Dwórniak

2002 – Wanda Skrzypczak

2003 – Barbara Bogdańska

2004 – Marzena Pieńkosz-Sapieha

2005 – Halina Kusa

2006 – Zofia Ciuruś

2007 –  Elżbieta Starosławska

Wybierzcie Państwo z tego zacnego i wspaniałego grona Złotej Dziesiątki Lubliniankę 2008 roku. Poniżej sylwetki nominowanych.

 

Karolina Michalczuk

 

Kariera sportowa Karoliny Michalczuk jest zaprzeczeniem powszechnie znanej tezy o słabszej płci. Pięściarka Paco Lublin bezsprzecznie rządzi i dzieli na krajowym podwórku, a i w międzynarodowym towarzystwie poczyna sobie coraz śmielej. Podczas listopadowych mistrzostw świata w chińskim Ningbo podopieczna trenera Władysława Maciejewskiego sięgnęła po złoto jako pierwsza Polka w historii. Przygodę z boksem Michalczuk rozpoczęła osiem lat temu w Gwarku Łęczna. Trenował ją Maciejewski. – Pod jego okiem przeszłam wszystkie stopnie wtajemniczenia, dojrzałam jako pięściarka. Złoty medal wywalczony w Chinach to przede wszystkim jego zasługa – mówi zawodniczka. Trzeba jednak pamiętać, że gdyby nie wrodzony upór i zadziorność wyniesiona z rodzinnego domu (Karolina wychowywała się z czterema braćmi), to nie cieszylibyśmy się z sukcesów naszej zawodniczki. Niemal tradycją stało się, że organizatorzy różnego rodzaju gal i pokazów mają problem za znalezieniem sparingpartnerki dla zawodniczki Paco. Podobnie rzecz ma się z najbliższą Galą Boksu Zawodowego w hali Globus 28 lutego, gdzie Michalczuk wystąpi gościnnie w walce amatorskiej. Piotr Werner z Bullit Knockout Promotion z braku laku zapowiedział już intensywne poszukiwania rywalki aż na Ukrainie. Teraz celem Michalczuk są igrzyska olimpijskie w Londynie. – W październiku ma zapaść decyzja o włączeniu naszej dyscypliny do programu igrzysk. Marzę o medalu – dodaje zawodniczka. Jeżeli jednak władze MKOl wydadzą negatywną opinię, to Karolina przejdzie na zawodowstwo.

 

Wanda Brzyska - profesor chemii nieorganicznej, twórczyni szkoły chemii koordynacyjnej w lubelskim ośrodku naukowym.

 

Renata Kiełbińska - od 21 lat działa w Klubie Osiedlowym „Między Nami”, obecnie jest jego kierowniczką. Założycielka jedynego w Lublinie Klubu Kobiet, który działa już od 9 lat. Organizuje dla seniorów wycieczki, bale karnawałowe i spotkania z przedszkolakami.

 

Elżbieta Kołodziej-Wnuk - nieco ponad rok temu została zastępcą prezydenta Lublina. Odpowiada za trudną „działkę” związaną z inwestycjami i rozwojem miasta.

 

Elżbieta Korobowicz - od lat kieruje Katedrą i Zakładem Patomorfologii Klinicznej, dzięki jej determinacji w dążeniu do celu i pracowitości lubelska patomorfologia uchodzi za jeden z najlepszych ośrodków w Polsce.

 

Elżbieta Nawrot - od siedmiu lat jest dyrektorem Społecznego Gimnazjum i Liceum im. Jana III Sobieskiego w Lublinie. W ubiegłym roku szkole udało się zorganizować zbiórkę pieniędzy na rzecz Lubelskiego Hospicjum im. Małego Księcia, w którą zaangażowało się prawie 350 szkół z naszego województwa.

 

Jadwiga Piotrowicz - jej działalność skupia się na promowaniu lubelskiej żywności, prowadzi kursy i zaprasza na nie np. kobiety z kół gospodyń, które prezentują tradycyjne przepisy.

 

Irena Szafrańska - jedna z najbardziej rozpoznawalnych bizneswomen na Lubelszczyźnie, od ponad 10 lat związana jest z lubelską lożą Business Centre Club, która skupia przedsiębiorców z całego regionu, doskonale orientuje się chyba w każdej dziedzinie biznesu. Dobrze to wiedzą lubelscy dziennikarze, którzy często proszą ją o komentarze, dotyczące sytuacji gospodarczej w kraju i regionie

 

Elżbieta Tarasińska - aktywna działaczka Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami „Lubelski Animals”

 

Zofia Zaorska - pedagog, geograf, współtwórczyni lubelskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, założycielka Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów Klanza, ostatnio - także Szkoły Superbabć

.

Zaloguj się, by móc komentować

Nasz Sklep on-line



 









Partnerzy





Zadanie w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin

























 


















OFERTA WYNAJMU

Gościmy

Odwiedza nas 514 gości oraz 0 użytkowników.

Dawne Kino

Paco Zana 72

Spot PACO

Spot sklepu PACO

Kluby Sportowe PACO