Ogólnie:5720180

3

piątek, 29, marzec 2024 11:40

Marek Olejniczak

Nie udało się Kubie Potockiemu, naszemu znakomitemu kulturyście po raz kolejny w karierze stanąć na podium Mistrzostw Europy Weteranów. Nasz podwójny mistrz Starego Kontynentu z 2011 roku z Alcala de Henares (do 90 kg i open) tym razem, w innej hiszpańskiej miejscowości Santa Susanna nie zdołał zakwalifikować się do finału.
W gronie 15 zawodników startujących w kategorii 40-49 lat powyżej 90 kg nasz 43-latek został sklasyfikowany dopiero na 13 miejscu.
Mistrzem został Hiszpan Antonio Sanchez, srebro zdobył Norweg Leif Hestad, a brąz Eduardo Urrtikoetxea, kolejny z reprezentantów gospodarzy.
W Santa Susanna Kuba Potocki startował także Mistrzostwach Europy Seniorów. W kategorii do 95 kg zajął ósme miejsce.
Eryk Denko, drugi z zawodników Paco który znalazł się w reprezentacji Polski na mistrzostwa weteranów ostatecznie do Hiszpanii nie pojechał.