Logowanie

Kurs Trenera

Jakub Potocki

Arkadiusz Misiak

Dominik Hałas

Tomasz Kornalewski

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:13
Wczoraj:749
W tygodniu:13
W miesiącu:19906
Ogólnie:4664282

Kto jest online

1
Online

poniedziałek, 27, czerwiec 2022 00:35

Marek Olejniczak

KS PACO

GH Twierdza Zamość

PACO Warszawa

Taniesuple.org

PACOPOWER

Lubelska Karta Seniora

Bezsprzecznie maj 2011 roku należał do Jakuba Potockiego, naszego najlepszego kulturysty. 40-latek w Częstochowie w 35. Mistrzostwach Polski sięgnął po dwa medale - złoto w kategorii do 100 kilogramów oraz brąz w open. W Mistrzostwach Europy Seniorów w Sofii zdobył z kolei srebrny medal. Piąty miesiąc kończącego się roku naszemu klubowi przyniósł także trzeci w historii krążek Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w boksie. W Sokółce na najniższym stopniu podium stanął Karol Judin.

Wydarzyło się w maju 2011 roku:

1 maja

 

 

Dwa medale w rozgrywanych w Częstochowie XXXV Mistrzostwach Polski Mężczyzn, Par i Osób Niepełnosprawnych w Kulturystyce zdobył Jakub Potocki z Klubu Sportowego Paco. Nasz 40-letni mistrz zwyciężył w kategorii do 100 kilogramów oraz zajął trzecie miejsce w kategorii open, ustępując jedynie Tomaszowi Jafernikowi i Szymonowi Ładzie z Olimpu Zabrze.

O krok od medalu byli Arkadiusz Misiak i Dominik Hałas, nasi dwaj inni reprezentanci. Obaj zajęli czwarte miejsca, pierwszy w kategorii do 80 kg, drugi do 100 kg.

W klasyfikacji punktowej na 21 sklasyfikowanych ekip Paco Lublin z 35 punktami zajęło ósme miejsce.

Karol Judin wywalczył w rozgrywanej w Sokółce Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w boksie brązowy medal. Został trzecim zawodnikiem w historii Klubu Sportowego Paco, który stanął na najniższym stopniu podium OOM. Wcześniej trzecie miejsca zajmowali przed trzema laty Mateusz Hoang Dao w kategorii do 70 kg oraz w ubiegłym roku Tomasz Kąkol w kategorii do 60 kg.

Podczas zawodów w Sokółce Karol Judin półfinałową walkę w kategorii do 48 kg z Patrykiem Prędzyńskim z Pomorzanina Toruń przegrał nieznacznie - 14:16. Zdaniem trenera Pawła Berejowskiego ze Sport Clubu, który sekundował w narożniku naszemu pięściarzowi, Karol przespał pierwszą rundę.

- Na początku nie za bardzo wiedziałem jak z nim boksować. Rywal był wyższy, szybki na nogach. Chciałem walczyć z nim w półdystansie, ale się nie udawało - relacjonuje Karol Judin. Nasz zawodnik od połowy drugiej rundy zaczął jednak dominować w ringu. W trzecim starciu jego przewaga nie podlegała już żadnym dyskusjom. - Rywal dostał bardzo mocnego prostego na brodę. Zachwiał się na nogach. Gdybym powtórzył akcję, walka zapewne zakończyłaby się przed czasem. Niestety, na drodze stanął arbiter, który dał mojemu przeciwnikowi chwilę odechu. Sędzia go uratował, rozumię że gdyby jeszcze liczył rywala - mówi poirytowany lublinianin. Zawodnik Paco miał za złe arbitrowi też, że ten w 2. rundzie dał mu ostrzeżenie, które sprawiło, że od jego dorobku punktowego odjęto mu dwa punkty.

- Zasygnalizował, że biję nasadą. Trudno było mi się z tym zgodzić. Cóż, walczyłem jednak dalej jak tylko potrafiłem najlepiej - dodaje Karol Judin.

2 maja

Łukasz Maciec, jedyny lubelski zawodowiec (14-1-1, 2 KO) został tatą! Syn Oskar przyszedł na świat o godzinie 11:50 w szpitalu przy ulicy Lubartowskiej w Lublinie, ważył 4 kilogramy i mierzył 57 cm.

3 maja

Łukasz "Gruby" Maciec skończył 22 lata.

8 maja

Komplet zwycięstw w III Memoriale Henryka Paski oraz bokserskim meczu Zamość - Lwów zanotowali nasi zawodnicy. W spotkaniu z ekipą zza wschodniej granicy kategorii do 46 kilogramów Karol Judin pokonał 3:0 Oleksa Wandolię. W kategorii do 69 kg Wojtek Dworak pewnie (3:0) zwyciężył Tarasa Nehrebczuka, a w kategorii do 75 kg Matuesz Gątnicki wygrał z Władimirem Kadaszowem 2:1.

W jednej z najciekawszych walk turnieju memoriałowego Krzysztof Kosela pokonał 2:1 Karola Kossaka z Feniksa Stalowa Wola.

14 maja

Kuba Potocki został Herkulesem. Nasz najbardziej utytułowany kulturysta. 40-latek podczas XIV Zawodów o Puchar Wójta Gminy Kunice „Herkules 2011” nie dał rywalom najmniejszych szans i pewnie wygrał kategorię wagową +90 kg oraz wszech wag.

21 maja

Wojciech Dworak został uznany najlepszym zawodnikiem VIII Memoriału Stanisława Zalewskiego. Podopieczny trenera Władysława Maciejewskiego, aktualny wicemistrz Polski juniorów pokonał 3:0 Karola Pawlinę z Olimpu, mistrza ubiegłorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, brązowego medalistę Mistrzostw Europy kadetów.

 

Z zawodników Paco swoje walki wygrali także w kategorii do 64 kg Tomasz Kąkol z Usmanem Gaysultanovem z Olimpu (3:0), Kamil Latusek z Cyprianem Perepeczo ze Sport Clubu (3:0) oraz Mateusz Gątnicki w kategorii do 81 kg z Rafałem Aleksandrowiczem z Olimpu (3:0).

Wygrać nie udało się jedynie rozpocznającemu przygodę z boksem Michałowi Ilnickiemu, który w kategorii do 40 kg musiał uznać wyższość Patryka Woźniaka ze Sport Clubu (1:2) oraz Tomaszowi Boroniowi, który w kategorii do 54 kg przegrał 0:3 z Krzysztofem Burzcem ze Sport Clubu.

22 maja

Jakub Potocki srebrnym medalistą rozgrywanych w Sofii Mistrzostwach Europy w Kulturystyce i Kulturystyce Klasycznej w kategorii do 90 kg. Nasz reprezentant, debiutujący w najważniejszej imprezie na Starym Kontynencie musiał uznać wyższość jedynie Słowaka Ladislava Kuzdera. Brązowy krążek zdobył Ukrainiec Mykola Karpyuk.

 

Zaloguj się, by móc komentować

Nasz Sklep on-line 

Partnerzy

Zadanie w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin

 


OFERTA WYNAJMU

Gościmy

Odwiedza nas 582 gości oraz 0 użytkowników.

Dawne Kino

Paco Zana 72

Spot PACO

Spot sklepu PACO

Kluby Sportowe PACO