Logowanie

Kurs Trenera

Jakub Potocki

Arkadiusz Misiak

Dominik Hałas

Tomasz Kornalewski

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:22
Wczoraj:865
W tygodniu:887
W miesiącu:16418
Ogólnie:4917601

Kto jest online

3
Online

wtorek, 21, marzec 2023 01:26

Marek Olejniczak

KS PACO

GH Twierdza Zamość

PACO Warszawa

Taniesuple.org

PACOPOWER

Lubelska Karta Seniora

 Silna ekipa lubelskiego Paco, na czele z dwukrotnym, tegorocznym mistrzem Europy weteranów, wicemistrzem Starego Kontynentu seniorów Jakubem Potockim, wystartuje w najbliższy weekend w Międzynarodowym Pucharze Polski i Mistrzostwach Polski Juniorów i Weteranów w Kulturystyce i Fitness.

Czy w Zabrzu naszym zawodnikom uda się poprawić szóste miejsce w klasyfikacji drużynowej, które przed rokiem zajęli w gronie 18 ekip? O to możemy być spokojni.

Jakub Potocki i fitnesska Patrycja Kozyra, którzy do Zabrza przyjadą prosto z zawodów GRAND PRIX PEPA z czeskiej Opavy, to faworyci pucharowych zmagań. Potocki uważany jest też za jednego z głównych kandydatów do zwycięstwa wśród weteranów w kategorii 40-49 lat. Na pewno w walce o pierwsze miejsce liczyć się będą także ubiegoroczny mistrz Tomasz Błaziak z Samsona Lublin, a także wicemistrz Mariusz Bałaziński z Efektu Toruń. Zwłaszcza ten ostatni jest w znakomitej formie, co potwierdził przed dwoma tygodniami zajmując drugie miejsce w prestiżowych zawodach Arnold Classic Europe w Madrycie, tuż za mistrzem Europy, Bułgarem Konstantinem Paskalewem.

Sobotnio-niedzielne zawody będą także eliminacjami do Mistrzostwa Świata w Kulturystyce Mężczyzn (3-7 listopada, Mumbaj, Indie), Kulturystyce Klasycznej Mężczyzn (18-21 listopada, Tallin, Estonia) oraz Juniorów i Weteranów w Kulturystyce (25-28 listopada, Santa Sutanna, Hiszpania).

Z zawodników młodego pokolenia, reprezentujących Klub Sportowy Paco w Hali Widowiskowo – Sportowej MOSiR w Zabrzu zobaczymy 17-letniego Michała Bieńko, 18-letniego Artura Gałęzowskiego i 21-letniego Piotra Ściegiennego.

Dla Bieńki start w mistrzostwach będzie debiutem. - Michał jest w niezłej formie, ale jak to zawsze w przypadku najmłodszych kategorii trudno prorokować przed zawodami jaki będzie poziom - mówi Rafał Ilnicki, finalista mistrzostw Europy junorów z 2009 roku, który pomagał w przygotowaniach młodszemu klubowemu koledze.

Artur Gałęzowski po raz kolejny wystąpi w mistrzostwach. Przed rokiem w kategorii do 18 lat był drugi, przegrywając nieznacznie z Mateuszem Polaszkiem z Samsona. Plan na najbliższy start to oczywiście miejsce na podium.

Ostatni z naszych reprezentantów, Piotr Ściegienny do kulturystyki powraca po trzyletniej przerwie. Świdniczanin w 2006 roku był mistrzem Polski młodzików, a w mistrzostwach świata we Włoszech zajął ósme miejsce. W 2008 rok w ostatnich zawodach, mistrzostwach kraju juniorów uplasował się na czwartym miejscu w kategorii do75 kg. - Liczę, że teraz będzie lepiej. Na pewno dam z siebie wszystko - zapowiada 21-latek, który przygotowując się do mistrzostw konsultował się z Dominikiem Hałasem, jednym z czołowych kulturystów Klubu Sportowego Paco.

BAS

Zaloguj się, by móc komentować

Nasz Sklep on-line 

Partnerzy

Zadanie w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin

 


OFERTA WYNAJMU

Gościmy

Odwiedza nas 370 gości oraz 0 użytkowników.

Dawne Kino

Paco Zana 72

Spot PACO

Spot sklepu PACO

Kluby Sportowe PACO