Logowanie

Kurs Trenera

Jakub Potocki

Arkadiusz Misiak

Dominik Hałas

Tomasz Kornalewski

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:58
Wczoraj:934
W tygodniu:2683
W miesiącu:18214
Ogólnie:4919397

Kto jest online

3
Online

czwartek, 23, marzec 2023 05:15

Marek Olejniczak

KS PACO

GH Twierdza Zamość

PACO Warszawa

Taniesuple.org

PACOPOWER

Lubelska Karta Seniora





Jakub Potocki zadebiutuje w mistrzostwach Starego Kontynentu

Jakub Potocki z Klubu Sportowego Paco wystartuje w mistrzostwach Europy w kulturystyce, które od 20 do 23 maja rozgrywane będą w Sofii. Oprócz naszego reprezentanta, który podczas odbywających się w miniony weekend w Częstochowie mistrzostw Polski wywalczył złoty medal w kategorii do 100 kg i brązowy w open, w kadrze A (zostanie zatwierdzona przez Zarząd PZKFiTS jeszcze w tym tygodniu) znalazło się siedmiu zawodników.

40-letni Jakub Potocki w  mistrzostwach Europy wystartuje po raz... pierwszy.

- Wiem, że aż trudno w to uwierzyć, ale jakoś zawsze startowałem na jesieni i kwalifikowałem się do występów w mistrzostwach świata. Mam ich na swoim koncie już pięć - mówi nasz najlepszy kulturysta, który w 2006 roku został piątym zawodnikiem globu.
Podczas imprezy w stolicy Bułgarii Potocki walczyć będzie nie jak to miało miejsce w  Częstochowie w kategorii do 100 kg, ale do 90 kg. - Przystępując do mistrzostw kraju ważyłem 94 kilogramy, więc to zupełnie naturalne -  tłumaczy Potocki.
Nasz zawodnik przed mistrzostwami Europy planuje jeszcze start w dwóch imprezach: 14 maja w XIV Zawodach Kulturystycznych o Puchar Wójta Gminy Kunice "Herkules 2011" oraz dzień później w XXV Ogólnopolskich Zawodach Kulturystycznych w Słupsku.
- Taki jest plan, ale do końca nie jestem pewnien czy to dobry pomysł, by na kilka dni przed mistrzostwami Europy jeździć po całym kraju. Na pierwsze zawody z domu mam aż ponad 500 kilometrów, na drugie jeszcze dalej. Ostateczna decyzja zapadnie na pewno tuż przed samymi zawodami - kończy Jakub Potocki.
BAS

 

.

Zaloguj się, by móc komentować

Nasz Sklep on-line



 









Partnerzy





Zadanie w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin

























 


















OFERTA WYNAJMU

Gościmy

Odwiedza nas 398 gości oraz 0 użytkowników.

Dawne Kino

Paco Zana 72

Spot PACO

Spot sklepu PACO

Kluby Sportowe PACO